TworzymyGłos Regionu

reklama

Ponad milion złotych na remont pięciu ulic na osiedlu w Szlichtyngowie

Wtorek, 07 listopada 2023 o 12:27, aktualizacja Wtorek, 07 listopada 2023 o 13:32, autor: 1
Ponad milion złotych na remont pięciu ulic na osiedlu w Szlichtyngowie

W poniedziałek, 6 listopada, Jolanta Wielgus, Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, razem ze Skarbnik Dorotą Raczycką, podpisały umowy, które zainicjują długo oczekiwane remonty na osiedlu domków jednorodzinnych. Przedsięwzięcie ma na celu kompleksową modernizację pięciu ulic. Pierwsza faza projektu, o wartości 832.409,94 zł, obejmie ulice: św. Jana Pawła II, Wielkopolską i część Dożynkowej. Druga faza, za 1.042.360,97 zł, przyniesie odnowienie ulic: Gagarina, Lubuską i kolejną część Dożynkowej.

Zakres prac – co się zmieni?

Modernizacja ulic nie ograniczy się jedynie do zmiany nawierzchni. Planowane prace to demontaż dotychczasowych, nienadających się do użytku warstw "trylinki" i asfaltu. Na ich miejsce położona zostanie nowa kostka betonowa z mikrofazą, która ma zapewnić większą trwałość i estetykę. Dodatkowo przewiduje się wykonanie nowej podbudowy, osadzenie krawężników, obrzeży, a także czyszczenie kanalizacji deszczowej. Zostanie również wprowadzona nowa organizacja ruchu, co ma na celu poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego.

Konsorcjum firm ze Wschowy wykonawcą

Za realizację projektu odpowiedzialne będzie konsorcjum dwóch lokalnych firm: Firma Usługowa Jakub Chałupka ze Wschowy oraz Firma Usługowa Mateusz Górczak ze Wschowy. Oczekiwany termin zakończenia robót to 6 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Skąd środki na inwestycję?

Znaczącą część budżetu na remont stanowić będzie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które wyniesie 1.331.349,24 zł. Dzięki tym środkom Gmina Szlichtyngowa może przeprowadzić te niezbędne zmiany bez nadmiernego obciążania lokalnego budżetu.


Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~KPO***
08.11.2023 21:30

A ile by było tych nowych inwestycji jakby ta totalna władza przez te ostatnie 8 lat nie ograniczyła lokalnym samorządom w Kraju dochodów z PIT i CIT !!!!!!-?. Ile by było jakby ta totalna władza w terminie przyjęła Należne nam Fundusze z UE w ramach KPO !!!!-?. Te obecne to tylko kropla w morzu co to ta totalna władza dała samorządom im przyjaznym w ramach tzw. " talonów tekturowych" inaczej wyimaginowanych czeków pisplus !!!!!. I po co te opowiastki ?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl