TworzymyGłos Regionu

reklama

100 lat Disney'a w rytmie orkiestry: Maestoso porwało serca słuchaczy! (FOTO)

Poniedziałek, 19 czerwca 2023 o 14:27, aktualizacja Poniedziałek, 19 czerwca 2023 o 14:42, autor: 1
100 lat Disney'a w rytmie orkiestry: Maestoso porwało serca słuchaczy! (FOTO)

W sali widowiskowej we Wschowie odbył się koncert Orkiestry Maestoso Wschowa działającej przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie wraz z orkiestrą szkolną Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Kurpińskiego we Wschowie oraz sekcją wokalną Arabeska z Leszna. To wydarzenie przyciągnęło tłumy miłośników muzyki i kultury, a sala CKiR była wypełniona po brzegi.

Wyjątkowa okazja - 100 lat Disney'a

Koncert, który odbył się w ramach obchodów 100-lecia Disney'a, okazał się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Orkiestra Maestoso Wschowa pod batutą Remigiusza Kuropki zachwyciła publiczność znakomitą grą. Całość dopełniła sekcja wokalna Arabeska z Leszna.

Repertuar koncertu

W trakcie wieczoru miłośnicy muzyki filmowej mieli okazję wysłuchać kompozycji z kultowych filmów wytwórni Disney i Pixar. Artyści wykonali utwory, które przeniosły słuchaczy w świat magii i emocji. Na koncercie można było usłyszeć fragmenty ścieżek dźwiękowych takich klasyków jak "Kraina lodu", "Król Lew" oraz "Pocahontas". Nie zabrakło również tematów muzycznych z "Gwiezdnych wojen" i animacji studia Pixar.

Intensywny czas

Orkiestra Maestoso Wschowa może pochwalić się niezwykle intensywnym czasem działalności. W ciągu ostatnich dwóch weekendów artyści zagrali aż 33 różne utwory, w tym 13 premierowych aranżacji. Niektóre występy odbyły się w nietypowych miejscach, takich jak przemarsz ulicami miasta, koncert plenerowy na scenie oraz występ okolicznościowy w plenerze. Na koncercie w CKiR muzykom towarzyszył metronom i wyświetlane wideo, tworząc niepowtarzalne doznania dla publiczności. Dodatkowo, na każdym występie orkiestra zaskoczyła bisami, zaspokajając tym samym muzyczne apetyty słuchaczy. W sumie podczas tych wydarzeń na scenie pojawiło się aż 60 muzyków i 7 niesamowitych wokalistek.

Sukces i popularność

Koncert Orkiestry Maestoso Wschowa z okazji 100-lecia Disney'a cieszył się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem mieszkańców Wschowy oraz okolic. Wydarzenie poprowadzili Anna Muszkieta-Sierota oraz Krzysztof Milanowski. Sala CKiR była tego dnia wypełniona po brzegi!

Źródło: CKiR

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Ela
20.06.2023 08:27

Dziękuję koncert był piękny

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl