TworzymyGłos Regionu

reklama

Orkiestra Maestoso CKiR Wschowa zachwyciła publiczność

w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie

Niedziela, 12 lutego 2023 o 02:23, aktualizacja Niedziela, 12 lutego 2023 o 02:51, autor: 7
Orkiestra Maestoso CKiR Wschowa zachwyciła publiczność

W Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie odbył się Koncert Noworoczny, którego gwiazdą wieczoru był Sławomir Cichor - wybitny trębacz, muzyk orkiestrowy, nauczyciel akademicki, solista, kameralista i kompozytor, związany ze Wschową. Wystąpił on z Orkiestrą Maestoso CKiR Wschowa, zespołem składającym się z młodych i uzdolnionych muzyków pod batutą Remigiusza Kuropki, działającym przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.

Podczas koncertu publiczność usłyszała repertuar filmowy, w tym muzykę z takich filmów jak "Piraci z Karaibów", "Benny Hill", "Dzieci Sancheza" czy "Iniemamocni". Pojawiła się również muzyka z gier oraz polskie akcenty, takie jak marsz "Dywizjon 303" czy utwór "Miasto 44", którego wykonanie uświetniła uzdolniona wokalistka Martyna Krzyżkowiak.

W trakcie swojej 20-letniej kariery Sławomir Cichor współpracował z wieloma renomowanymi muzykami, m.in. z Filharmonii Wrocławskiej, Filharmonii Narodowej, Orkiestry Sinfonia Varsovia i Filharmonii Łodzkiej. W latach 2021-2022 wziął udział jako solista w Pierwszej Symfonicznej Trasie Koncertowej Narodowej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Mariusza Dziubka. Artysta gra na instrumentach firmy Yamaha i należy do grona Yamaha Performing Artists.

Podczas koncertu wystąpili także uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im Karola Kurpińskiego we Wschowie oraz zespołowi All Stars Project z Leszna. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności, która chętnie słuchała pięknych dźwięków i artystycznych interpretacji wykonawców.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Ela
12.02.2023 10:59

Koncert przepiękny Wschowa powinna wyjątkowo dbać o swoją najlepszą wizytówkę super orkiestrę i jej dyrygenta

avatar
~Urszula Chudak - na klaskałam się jak u Rubika
12.02.2023 11:58

Co tam Orkiestra zachwyciła - ona porwała leszczyńską publiczność. Kto nie wierzy, niech odsłucha powyższe nagranie - szczególnie od 49 minuty. Jeszcze na dwie rzeczy zwróciłabym uwagę. Po pierwsze, swoją obecnością otuchy artystom dodawał [prócz kwiatów] dyrektor Kokorniak, po drugie - do końca koncertu na sali była obecna kamera ZW. Najczęściej z reporterskiego obowiązku, dziennikarz jest obecny kilka minut, kilka fotek i biegnie dalej. Tutaj wszyscy "dali radę"; w tym spora grupa Wschowian. Niektórzy nawet ubrani pod muchą. A co, niech Leszno widzi!

avatar
~Pani Urszulo***
12.02.2023 20:15

Co to ma być?. A wystarczyło tylko jak Pani "Fanka ,,," !. O mało wpis jak pewnego emeryta????....Wow - a jego wpisu brak ?.

avatar
~Fanka Orkiestry :)
12.02.2023 19:26

Serdecznie dziękujemy za niesamowitą przygodę jaką jest Orkiestra! Przede wszystkim Panu Remigiuszowi, który posiada cudowny dar. Dar jednania ludzi, pomysłowość i niesamowitą pasję. Pani Adzie, która wspiera, poszukuje możliwości, dwoi się i troi, kocha muzykę i Orkiestrę. No i młodzieży-starszej i młodszej :) Przecież muszą poświęcić wiele czasu na próby, aby finalnie zagrać dla nas tak piękny koncert. Dziękujemy, dbajmy i wspierajmy. To Perła naszego miasta!... Koncert eliksir dla ducha i serca:)

avatar
~Ci co podkpiwają +
12.02.2023 20:22

Na sali CKiR "wywiad" czy cuś tam #.pl

avatar
~Iwo
13.02.2023 11:36

Brawo MŁODZIEŻ, barwo p.REMIGIUSZ. Zagraliście pięknie, bardzo miło spędzony czas. Dziękuję

avatar
~ZnaFca
17.02.2023 00:52

Najlepsi ambasadorzy ziemi wschowskiej. Słychać profesjonalizm. Wielkie brawo! Szkoda tylko, że jakość nagrania jest taka kiepska (zwłaszcza fonia). Apel do rejestrujących takie koncerty - postaracjcie się w tej materii dorównać profesjonalizmowi naszych artystów...a wtedy będzie o wiele przyjemniej dla ucha i zdecydowanie zasięgi(wyświetlenia) wzrosną i przybędzie łapek w górę.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl