TworzymyGłos Regionu

Zbiórka dla Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego we Wschowie

- akcja charytatywna

Piątek, 10 stycznia 2020 o 11:12, aktualizacja Piątek, 10 stycznia 2020 o 11:30, autor: 4 1502
Zbiórka dla Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego we Wschowie

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” organizuje akcję charytatywną. Zbieramy pieniądze dla Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego we Wschowie.

Do OR-W uczęszczają dzieci i młodzież z głęboką niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, którzy wymagają wysoko specjalistycznego sprzętu. Potrzebny jest sprzęt do terapii i edukacji.  Chcemy zapewnić naszym podopiecznym radosny i atrakcyjny pobyt w Ośrodku.

Nasze działania rozpoczęliśmy podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbył się 7 grudnia 2019 roku na Rynku we Wschowie. Dzięki szczodrobliwości osób odwiedzających nasze stoisko uzbieraliśmy prawie 2 tysiące złotych.

Dalsza część akcji charytatywnej odbędzie się w przyszłym tygodniu w Centrum Kultury i Rekreacji. W sali widowiskowej wschowskiego Domu Kultury w dniu 16 stycznia o godzinie 9.30 wystawione będzie przedstawienie teatralne dla dzieci „Elf i Rudolf”, które przygotował Teatrzyk POMPON z Leszna. Natomiast w dniu 18 stycznia o godzinie 15.00 odbędzie się koncert dla mieszkańców Wschowy i okolic. Wystąpią: grupa dziecięca „ISKIERKI” z Grodźca Małego, Zespół Ludowy „SERBOWIACY” z Serbów, chór „LUTNIA” z Siedlnicy, Zespół Śpiewaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku „KANTYLENA” ze Wschowy, Zespół Wokalny „SEDNO” działający przy CKiR we Wschowie, Kacper Kozyra – finalista Ogólnopolskiego Festiwalu Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany mikrofon” w Gliwicach oraz Kabaret „DZIURA”  z Bukówca Górnego. Wszystkie występujące w przedstawieniu i w koncercie zespoły wspierają naszą akcję charytatywną występując nieodpłatnie, za co im bardzo serdecznie dziękujemy. Szczegóły podamy na plakatach i na facebooku Stowarzyszenia „Nasz Ośrodek” i Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego we Wschowie.

Akcję charytatywną wspiera Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, które udostępniło nam stoisko na Jarmarku Bożonarodzeniowym, a także  nieodpłatnie udostępni salę widowiskową na obie imprezy oraz zapewni oprawę muzyczną i naświetlenie.

ORGANIZATORZY

OŚRODEK REWALIDACYJNO–WYCHOWAWCZY

STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB  NIEPEŁNOSPRAWNYCH „NASZ OŚRODEK”

SPONSORZY

CENTRUM KULTURY I REKREACJI WE WSCHOWIE

TEATRZYK „POMPON” LESZNO

GRUPA DZIECIĘCA „ISKIERKI” GRODZIEC MAŁY

ZESPÓŁ LUDOWY „SERBOWIACY” SERBY

CHÓR „LUTNIA” SIEDLNICA

ZESPÓŁ ŚPIEWACZY UTW „KANTYLENA” WSCHOWA

ZESPÓŁ WOKALNY „SEDNO” WSCHOWA

KACPER KOZYRA – WOKALISTA ZE WSCHOWY

KABARET „DZIURA” BUKÓWIEC GÓRNY

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~zadowolona
10.01.2020 18:22

Świetna zabawa się zapowiada, będziemy

avatar
~as
10.01.2020 19:01

A to jest zdecydowanie piękna akcja

avatar
~as
11.01.2020 12:52

cenzura nie dopuściła pozytywny komentarz as-a

avatar
~do as
14.01.2020 11:23

I bardzo dobrze, już nie raz pokazałeś na co ciebie stać

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl