Wyciągneli ludzi z lodowatej wody

Czwartek, 19 stycznia 2017 o 14:58, aktualizacja Wtorek, 24 stycznia 2017 o 09:48, autor: 0 1893
Wyciągneli ludzi z lodowatej wody
Dzisiaj na Jeziorze Lgińskim strażacy wyciągnęli z lodowatej wody kilka osób. Na całe szczęście wszystko miało miejsce w ramach ćwiczeń pod kryptonimem "Lodowa pułapka".

Ćwiczenia na Jeziorze Lgińskim miały na celu przygotować strażaków, zarówno z Państwowej Straży Pożarnej, jak i strażaków ochotników, do ewentualnych działań na lodzie. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w szkoleniu udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lginiu, które mogły zaobserwować jakie zagrożenia niesie za sobą zabawa na lodzie. 

- W dniu dzisiejszym realizujemy szkolenie pod kryptonimem "Lodowa pułapka". Szkolenie ma na celu przypomnienie strażakom zawodowym i ochotnikom z metodami działań w tak specyficznych warunkach, jakim jest zamarznięty akwen wodny. W trakcie szkolenia strażacy reagują na pewne przygotowane specjalnie epizody - mówi Andrzej Andrusiak, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego we Wschowie. - Są to ćwiczenia o charakterze cyklicznym, powtarzane corocznie w okresie około ferii zimowych. W ćwiczeniach w roli obserwatorów wzięły również udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lginiu. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa związanym z przebywaniem nad jeziorem oraz tym jak wygląda akcja ratownicza. 

Miejmy nadzieję, że pomimo dobrego przygotowania strażaków, umiejętności zdobyte dzisiaj nie przydadzą im się, a ferie i cały sezon zimowy minie bez zdarzeń na lodzie. Wraz ze strażakami apelujemy jednocześnie o ostrożność i rozwagę, nie tylko do dzieci, ale także do osób dorosłych, które często bagatelizują zagrożenie. 

(olek)

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz

Pozostałe wiadomości

nazwaPrezes Kazimierz Kęs daje czas do końca marca na publikację wyjaśnień. Co zrobi radny Paweł Żygadło?
22.03.20170 693
Kazimierz Kęs prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sława Sp. z o.o. zamieścił list otwarty w którym odnosi się do wypowiedzi radnego Pawła Żygadły, która miała miejs...

Ogłoszenia

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl