TworzymyGłos Regionu

Święto górników

- poświęcenie sztandaru

Czwartek, 05 grudnia 2019 o 09:30, aktualizacja Czwartek, 05 grudnia 2019 o 11:24, autor: 5 1356
Święto górników

4 grudnia górnicy obchodzili święto swojej patronki - św. Barbary. Z tej okazji uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. W trakcie liturgii proboszcz Jan Sobolewski poświęcił sztandar górników z Szlichtyngowej. W uroczystości uczestniczyły rodziny górników, parafianie oraz burmistrz Szlichtyngowej Jolanta Wielgus.

W roratniej Mszy św. w intencji górników uczestniczyły też dzieci. Radośnie podeszły pod ołtarz z zapalonymi lampionami. Następnie do ołtarza przyszli górnicy z nowym sztandarem. Proboszcz Jan Sobolewski poświęcił go. Wyraził nadzieję, że górnicza brać będzie uczestniczyła w najważniejszych uroczystościach. Podczas kazania przypomniał postać św. Barbary.

Na zakończenie mszy św., górnicy poczęstowali dzieci słodkościami. Praca górnika jest niebezpieczna. Życzymy tyle samo wyjazdów, co zjazdów. Szczęść Boże!

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~gosc
06.12.2019 11:56

a szlichtyngowa to miasto gornicze?

avatar
~Brać g...
06.12.2019 15:19

A!, która to Kopalnia ZG Szlichtyngowa " to świętuje ...?. Ciekawa cepeliada ..!.

avatar
~Przekorny
13.12.2019 08:56

W małej Szlictyngowej jest kilkudziesięciu górników i jeżeli chcą mieć swój sztandar to ich sprawa a ci co im się nie podoba niech stworzą swój tęczowy sztandar LGBT.

avatar
~@/przekorny
13.12.2019 09:58

Przekorny czy pokorny dla jakiś tam nowych fobii pewnej garstki emerytów, którzy jeśli chcą to należą do Kola Emerytów Górniczych danej kopalni i tam maja jako Koło swój sztandar....., Idąc za przykładem "przekornego - pokornego" to można by domagać się takich sztandarów dla, np. ; Kucharek, Sprzątaczek, Kloszardów, Piekarzy emerytów, Kierowców emerytów, Kola Gospodyń Wiejskich i Miejskich , Ślusarzy i Spawaczy emerytów, Urzędników Miasta i Gminy emerytów, itd. Co nie wolno im ???. Idźmy Na CAŁOŚĆ - sztandary górą !. Bawicie się tymi sztandarami jak obecny rząd pisowski Ustawami o Polskim Sądownictwie i Osób Niepełnosprawnych, a sam nie jest w stanie poradzić sobie z nadużyciami w swoich szeregach partii !!!!!. Brawo - idzie Nowe - Polska zaściankowa !

avatar
~przekorny
16.12.2019 11:01

Ten anonim co to mu przeszkadzają sztandary to pewnie z tych co kościół odwiedza dwa razy. Raz jak go przynieśli to dar się w nieboglosy a drugi raz jak go będą wynosić to będzie milczał jak grób. Jeżeli czujesz , że Twoje środowisko konserwatorów powierzchni poziomych potrzebuje takiego sztandaru to proszę bardzo. Co do sądownictwa to obecny rząd za bardzo się cacka z sędziami . Już dawno kastę sędziowską powinien rozpędzić na cztery wiatry.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl