TworzymyGłos Regionu

Grecja na mapie turystycznej Europy

– dlaczego warto ją poznać?

Czwartek, 20 lutego 2020 o 12:00, autor: 0 218
Grecja na mapie turystycznej Europy

Grecja, to kraj, który nie bez powodów cieszy się niesłabnącą popularnością. Przepełniają go magiczne zakątki, a poznawanie ich jest rewelacyjną przygodą i cennym, wzbogacającym doświadczeniem. W aż 27 regionach organizowane są wycieczki. Różnorodność sprawia, że do Grecji można wracać wiele razy i z każdą wizytą odkrywać inne miejsca. Miłych zaskoczeń na pewno nie zabraknie!

Uroki greckich wysp

W Europie znajduje się wiele ciekawych państw – wystarczy zerknąć - https://www.worldmap.pl/europa/. Jednak niektóre z nich są po prostu uwielbiane przez turystów. Do tej grupy na pewno należy Grecja. Często decydujemy się na odpoczynek w tym kraju, z uwagi na niesamowite wyspy. Kos, Rodos, Kreta, Korfu, Zakynthos i wiele innych! – nawet bardzo wymagający turyści będą pod wrażeniem tych miejsc.

Greckie wyspy czarują krajobrazami. Zielone wybrzeża, cudna roślinność, górskie szczyty, krystalicznie czyste morze – takie widoki można podziwiać godzinami, wcale się nie nudzą. Im dłużej patrzymy, tym więcej detali odkrywamy, przekonujemy się, jak fantastyczne miejsce odwiedzamy. Pocztówkowe widoki na długo zapadają w pamięć, piękne scenerie pozwalają się zrelaksować i oderwać od codzienności. Wypoczynek na jednej z wysp, to plan idealny.

Plaże jak z bajki

Grecja może poszczycić się cudowną linią brzegową. Piaszczystych, żwirowych i kamienistych plaży jest pod dostatkiem. Miłośnicy plażowania będą zachwyceni! Łapanie promieni słońca np. na plaży Navagio, którą otaczają potężne skały, to rewelacyjny pomysł. Dodatkowo, wypoczywając tam, warto zobaczyć wrak statku z 1983 r. Inną, wartą polecenia plażą jest Myrtos. Dotrzeć na nią można drogą z serpentynami – sam dojazd zapewnia moc wrażeń i szczyptę adrenaliny. Świetnie prezentuje się również plaża Elafonisi ze szmaragdową laguną oraz różowym piaskiem.

Klimatyczne miasta

Rzut oka na mapę - https://www.worldmap.pl/grecja i już wiemy, że w Grecji znajdziemy sporo miast, które zasługują na miano interesujących. Koniecznie trzeba zwiedzić stolicę, czyli Ateny. Podczas spaceru po mieście natrafiamy na ślady po czasach antycznych. Akropol, forum rzymskie, malownicza Plaka, kościoły – nie sposób być obojętnym na czar tych zabytków i zakątków.

Trzeba jednak także pamiętać, że w innych miastach greckich jest równie ciekawie. Warto np. udać się na wyspę Santorini i odkryć miasteczko Oia wraz z labiryntem uliczek, prawosławnymi kościółkami, kafejkami i deptakiem, z której rozciąga się spektakularny widok na wulkan. Będąc na Peloponezie nie można zostać obojętnym wobec miasta Nafplion. Place, zabytkowa zabudowa, niecodzienna atmosfera – wizyta w tym miejscu dostarczy wielu emocji.

Najlepsza pora na podróż?

Kiedy wybrać się do Grecji? Jedni postawią na wiosenną wizytę, gdy przyroda budzi się do życia, inni uwielbiający upały na letni wypoczynek, jeszcze inni wolą odpocząć tam jesienią, gdy temperatury zachęcają do zwiedzania. Nie zabraknie osób, które zechcą spędzić w Grecji Boże Narodzenie. Szczegółowe informacje na temat pogody w tym kraju znajdziecie na stronie http://www.telepogoda.pl/grecja. Jedno jest pewne – greckie wyspy, miasta i miasteczka zawsze zasługują na uznanie. Niezależnie od pory roku.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl