TworzymyGłos Regionu

Chcesz się odstresować?

– wsiadaj na rower i ruszaj zwiedzać atrakcje Podhala!

Piątek, 31 stycznia 2020 o 10:00, autor: 0 247
Chcesz się odstresować?

Zakopane czaruje – zgodzi się z tym każdy, kto miał okazję je odwiedzić. Wypoczynek w tym mieście nie może się nie udać. Poznawanie walorów regionu to ogromna frajda, a wizyta w nim to szansa na odreagowanie stresu i poprawę samopoczucia. Jeśli tego właśnie potrzebujesz, zdecyduj się na wycieczki rowerowe.

Zatroszcz się o swoje zdrowie

Wzmocnienie mięśni, odporności, wymodelowanie sylwetki, poprawa pracy układu krążenia – to kilka zalet jazdy na dwóch kółkach. Wiele mówi się o dobroczynnym wpływie tej aktywności na zdrowie fizyczne oraz psychiczne.

Wysiłek powoduje uwolnienie endorfin, a te jak wiesz odpowiadają właśnie za dobry nastrój. Pokonując malowniczą trasę napawasz się krajobrazami, przyrodą, oddychasz świeżym powietrzem i nagle uznajesz, że znikają wszelkie negatywne emocje. Pojawia się szczery uśmiech i wraca humor. To chyba dobre powody, by skupić uwagę na tematyce – Zakopane rowery?

Na co dzień masz do czynienia ze stresem. W odpowiednich dawkach działa on bardzo korzystnie, jest motywujący. Jednak, kiedy przestajesz nad nim panować, narażasz się na poważne konsekwencje, takie jak np. problemy z koncentracją, pamięcią, kontrolowaniem emocji, czy ze snem. Mogą też pojawić się stany lękowe. Dlatego musisz działać. Doskonałym pomysłem jest wykorzystanie najprostszych sposobów do walki ze stresem. Jednym z nich, niezwykle popularnym i skutecznym jest aktywność fizyczna, w tym wspomniane wycieczki rowerowe.

Zaplanuj przejażdżkę

Zanim wybierzesz trasę określ jakie są twoje możliwości, zastanów się czy masz dobrą kondycję, czy przejedziesz wymagający odcinek, czy lepszym rozwiązaniem będzie nieskomplikowany szlak, który nie sprawi ci zbyt wiele trudności. Jeśli jesteś początkującym cyklistą i do tej pory raczej przemierzałeś nizinne tereny, wybierz np. trasę Zakopane – Krzeptówki – Zakopane lub szlak architektury drewnianej. Polecamy również zaplanowanie trasy wraz z atrakcjami, które mamy do dyspozycji w Zakopanem na stronie zakopaneatrakcje.info

Zapoznaj się z ofertami – wypożyczalnia rowerów Zakopane. Ceny za skorzystanie z usług tych firm nie są wygórowane, a do wyboru masz nie tylko jednoślady doskonałej jakości, ale także trasy o różnym stopniu trudności. Jedne dla doświadczonych cyklistów, nastawionych na spory wysiłek, inne dla amatorów lub rodziców z małymi dziećmi.

Jesteśmy przekonani, że wycieczki na rowerze wciągną cię i szybko docenisz ich zalety. Będąc na Podhalu warto być aktywnym, szczególnie, że poza poznawaniem terenu można zadbać o zdrowie i poczuć co znaczy prawdziwy relaks na świeżym powietrzu.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl