TworzymyGłos Regionu

Biwak harcerski w Zanie

Środa, 02 października 2019 o 13:12, aktualizacja Sobota, 12 października 2019 o 00:09, autor: 0 1041
Biwak harcerski w Zanie

W miniony weekend Hufiec ZHP Wschowa oficjalnie rozpoczął nowy rok harcerski. Z tej okazji po raz kolejny urządzono biwak, który tym razem został zorganizowany w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie.

Czas spotkania harcerzy nie był przypadkowy, bowiem w piątek, 27 września 2019 roku, obchodziliśmy 80. rocznicę przejścia ZHP do konspiracji i właśnie to wydarzenie uczciła wschowska młodzież. Harcerze uczestniczyli w zajęciach oraz świeczkowisku, które miało miejsce w szkolnej auli. Udali się także do kościoła na Przyczynie Górnej, gdzie nastąpiło zejście do konspiracji. W sobotę odbyła się gra terenowa, harcerze wcielili się w szpiegów, którzy musieli odpowiedzieć na bardzo trudne pytania. Mieszkańcy naszego miasta mogli ich zauważyć, kiedy to harcerze poruszali się ulicami Wschowy w strojach tematycznych, z czasów II wojny światowej.

Źródło: I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie (tekst: Martyna Rambolińska, foto: Dominik Wałowski)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl