Biblioteka Pedagogiczna do likwidacji

Czwartek, 05 stycznia 2017 o 15:05, aktualizacja Środa, 11 stycznia 2017 o 11:29, autor: 4 1670
Biblioteka Pedagogiczna do likwidacji
Jeszcze tylko do końca kwietnia funkcjonować będzie Biblioteka Pedagogiczna we Wschowie, której siedziba mieści się na Placu Kosynierów. Wraz z końcem kwietnia placówka ulegnie likwidacji. Jak informuje nas wicestarosta Wojciech Kuryłło decyzja taka została podjęta przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Zielonej Górze, której wschowska placówka jest filią. Głównym powodem tej decyzji jest spadające z roku na rok zainteresowanie potencjalnych czytelników.

Informację o likwidacji Biblioteki Pedagogicznej we Wschowie podał na ostatniej sesji Rady Powiatu Wschowskiego starosta Marek Boryczka.

- Biblioteka Pedagogiczna będzie funkcjonowała do końca kwietnia 2017 roku - mówił starosta - w tym miejscu od 1 lipca będą przeprowadzane warsztaty terapii zajęciowej.

Warto dodać, że biblioteka w 2007 roku zmieniła siedzibę. Została przeniesiona z ulicy Daszyńskiego na Plac Kosynierów. W 2014 roku, a więc 7 lat później, pisaliśmy o tej placówce, cytując wówczas wypowiedź kierownika placówki Leonardę Usielską, która zwracała uwagę na fakt, że warunki od czasu przeprowadzki się zmieniły, ale biblioteka jednak ma siedzibę na uboczu miasta i nie każdy mieszkaniec od tej pory zdawał sobie sprawę z istnienia tej placówki.

Biblioteka ma pokaźny księgozbiór, to ponad 33 tysiące książek i 1800 czasopism.

Jak się dowiedzieliśmy cały księgozbiór wschowskiej Biblioteki Pedagogicznej ma zostać przekazany Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wschowa. Jednak oficjalnie takie rozmowy nie zostały jeszcze podjęte.

(rak)

Komentarze (4)

avatar
~Gekon
05.01.2017 20:13

Kolejni ludzie do zwolnienia? Oto przyszłość powiatu! Kto będzie jeszcze bronić powstania powiatu wschowskiego? Czy w ramach powiatu nowosolskiego nie byłoby lepiej?

avatar
~iotr
05.01.2017 21:15

Trzeba bylo dopisywac znajomym ksiazki w karty pilnowac statystyki wypo.i nie zamknrli by

08.01.2017 04:25

Popieram jak najbardziej. To właśnie specjalistyczna wiedza ma być powszechnie dostępna w publicznej bibliotece, każdy wie gdzie ona się znajduje.

avatar
~Jan Kotwick
09.01.2017 07:17

Biblioteka Pedagogiczna - to brzmi dumnie! Osoba tam udając się powinna odczuwać potrzebę misji dobrego nauczania ale też doskonalenia się w zawodzie. Z kolei instytucja owa jak i jej nadrzędna powinny dołożyć wszelkich starań by uatrakcyjniać nieustannie swoją obecność poprzez pozyskiwanie nowości wydawniczych tak książek jak i płyt. Uważam że zamiast likwidacji należy bibliotekę ożywić, nadać nowy sens jej istnienia a element rywalizacji pomiedzy bibliotekami mógłby wyjść nam wszystkim na dobre a owym placówkom oświatowym przede wszystkim!

Pozostałe wiadomości

nazwaWiceburmistrz z propozycją konsultacji społecznych w sprawie oświaty. Radni nie wyrażają zgody
22.02.20179 1134
Na wtorkowym (21 lutego) posiedzeniu wspólnych komisji Rady Miejskiej we Wschowie wiceburmistrz Miłosz Czopek miał zaproponować radnym, aby wstrzymali się przed wprowadzeniem do porządku o...

Ogłoszenia

Praca