Biblioteka Pedagogiczna do likwidacji

Czwartek, 05 stycznia 2017 o 15:05, aktualizacja Środa, 11 stycznia 2017 o 11:29, autor: 4 2001
Biblioteka Pedagogiczna do likwidacji

Jeszcze tylko do końca kwietnia funkcjonować będzie Biblioteka Pedagogiczna we Wschowie, której siedziba mieści się na Placu Kosynierów. Wraz z końcem kwietnia placówka ulegnie likwidacji. Jak informuje nas wicestarosta Wojciech Kuryłło decyzja taka została podjęta przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Zielonej Górze, której wschowska placówka jest filią. Głównym powodem tej decyzji jest spadające z roku na rok zainteresowanie potencjalnych czytelników.

Informację o likwidacji Biblioteki Pedagogicznej we Wschowie podał na ostatniej sesji Rady Powiatu Wschowskiego starosta Marek Boryczka.

- Biblioteka Pedagogiczna będzie funkcjonowała do końca kwietnia 2017 roku - mówił starosta - w tym miejscu od 1 lipca będą przeprowadzane warsztaty terapii zajęciowej.

Warto dodać, że biblioteka w 2007 roku zmieniła siedzibę. Została przeniesiona z ulicy Daszyńskiego na Plac Kosynierów. W 2014 roku, a więc 7 lat później, pisaliśmy o tej placówce, cytując wówczas wypowiedź kierownika placówki Leonardę Usielską, która zwracała uwagę na fakt, że warunki od czasu przeprowadzki się zmieniły, ale biblioteka jednak ma siedzibę na uboczu miasta i nie każdy mieszkaniec od tej pory zdawał sobie sprawę z istnienia tej placówki.

Biblioteka ma pokaźny księgozbiór, to ponad 33 tysiące książek i 1800 czasopism.

Jak się dowiedzieliśmy cały księgozbiór wschowskiej Biblioteki Pedagogicznej ma zostać przekazany Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wschowa. Jednak oficjalnie takie rozmowy nie zostały jeszcze podjęte.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~Gekon
05.01.2017 20:13

Kolejni ludzie do zwolnienia? Oto przyszłość powiatu! Kto będzie jeszcze bronić powstania powiatu wschowskiego? Czy w ramach powiatu nowosolskiego nie byłoby lepiej?

avatar
~iotr
05.01.2017 21:15

Trzeba bylo dopisywac znajomym ksiazki w karty pilnowac statystyki wypo.i nie zamknrli by

08.01.2017 04:25

Popieram jak najbardziej. To właśnie specjalistyczna wiedza ma być powszechnie dostępna w publicznej bibliotece, każdy wie gdzie ona się znajduje.

avatar
~Jan Kotwick
09.01.2017 07:17

Biblioteka Pedagogiczna - to brzmi dumnie! Osoba tam udając się powinna odczuwać potrzebę misji dobrego nauczania ale też doskonalenia się w zawodzie. Z kolei instytucja owa jak i jej nadrzędna powinny dołożyć wszelkich starań by uatrakcyjniać nieustannie swoją obecność poprzez pozyskiwanie nowości wydawniczych tak książek jak i płyt. Uważam że zamiast likwidacji należy bibliotekę ożywić, nadać nowy sens jej istnienia a element rywalizacji pomiedzy bibliotekami mógłby wyjść nam wszystkim na dobre a owym placówkom oświatowym przede wszystkim!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaW jaki sposób dochodzić odszkodowania?
19.10.20170 21
Jako klient i poszkodowany masz prawo wglądu do wszelkiej dokumentacji, na podstawie której towarzystwo ubezpieczeniowe podjęło taką czy inną decyzję w kwestii należnego Ci odszkodowania...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl