TworzymyGłos Regionu

Ankieta na temat bezpieczeństwa

- na przejściach dla pieszych we Wschowie

Środa, 12 lutego 2020 o 21:03, aktualizacja Środa, 12 lutego 2020 o 21:20, autor: 19 1571
Ankieta na temat bezpieczeństwa

Urząd Miasta i Gminy we Wschowie zachęca mieszkańców do wypełnienia ankiety na temat bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w ciągu ulic : Wolsztyńska - Niepodległości - Ks. Andrzeja Kostki.

W związku z planowanymi pracami związanymi z poprawą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w mieście Wschowa, chcielibyśmy poznać Państwa opinię na temat bezpieczeństwa na niektórych przejściach dla pieszych w naszym mieście. Stąd zwracamy się z prośbą o uzupełnienie poniższej ankiety - zachęcają pracownicy UMiG Wschowa.

https://bit.ly/2UNcFKW

REKLAMA

Komentarze (19)

avatar

avatar
~Pieszy
12.02.2020 22:08

Mała uwaga: przejścia są mało oświetlone, lampy je oświetlające zdecydowanie za wysoko. Proponuję również wprowadzenie ograniczenia prędkości do 30 km/h w obrębie całego starego miasta i tego pilnować.

avatar
~sam_na_sali
12.02.2020 23:37

Jezuuuuu... co to są za pytania????? Jaka jest różnica, czy korzystam z przejścia, gdy idę do pracy/ szkoły czy w czasie wolnym? Czy ktoś sprawi, że jak pójdę do pracy to będzie bezpieczniej, a jak na spacer to już nie? Po co pytanie, dlaczego ktoś chodzi na pieszo? Jaki związek z bezpieczeństwem ma pierwsze i ostatnie pytanie???? Poza tym, prawie każde przejście we Wschowie jest za blisko skrzyżowania. A najgorzej usytuowane przejście, to to przy kinie Hel, na przeciwko MediaExpert. Jadąc od strony ronda w kierunku Głogowa nie widać, czy ktoś przechodzi od kina do dawnego Wieśniaka, bo widoczość zasłania lewy słupek samochodu. Wiem, że o te przejście nie było pytania, ale może ktoś coś zrobi z tym przejściem. I jeszcze ostatnia rzecz. Na Kościuszki są 4 przejścia, ulica nie jest specjalnie długa, a ludzie i tak przechodzą gdzie im się podoba, szczególnie na wysokości szkoły zawodowej, przy wyjeździe z Bocznej. Może policja albo straż miejska zaczęłaby zwracać uwagę przechodniom na nieprawidłowe przekraczanie ulicy?

avatar
~Heheszko
13.02.2020 07:06

Zgodzę się, iż niektóre przejścia są zbyt mało doświetlone - niektóre, np. przejście przy Domu Kultury na ul. Niepodległości gdzie jest spory ruch a lampa wisi tylko na rogu Daszyńskiego/Kostki. Podobnie jest z przejściem przy klasztorze na ul. Kościuszki. Kilka takich innych znalazłoby się, ale tragedii nie ma. A co do ograniczania do 30km/h to może idźmy dalej i wprowadźmy "red flag act" z Wielkiej Brytanii na terenie całej gminy Wschowa - będzie bezpieczniej. Zresztą w obrębie starego miasta obowiązuje znak D-40 "strefa zamieszkania", czyli jest ograniczenie prędkości do 20 km/h i pierwszeństwo pieszych na całej szerokości drogi (łącznie z jezdnią). A po naszych głównych ulicach miasta i tak nie da się normalnie jechać z prędkością dozwoloną :).

avatar
~do pieszy
13.02.2020 09:23

Widzę panie pieszy że nie chodzisz po starym mieście . Tam od kilku lat już jest strefa 30 km/h .

avatar
~sam_na_sali
12.02.2020 23:39

I jeszcze jedna rzecz. Piechotą to tylko do lata, dużo lepiej brzmi "iść na pieszo".

avatar
~Ej sam:
13.02.2020 09:15

a można iść nie na pieszo?

avatar
~Za poradnią językową:
13.02.2020 11:04

"Forma na pieszo uznawana jest za błędną (stanowi rezultat kontaminacji dwóch prawidłowych wariantów: pieszo i na piechotę)."

avatar
~Rodzic
13.02.2020 07:12

...i jeszcze przejście przy szkole muzycznej w kierunku na Sławę!!! ale to chyba droga wojewódzka.

avatar
~Magda
13.02.2020 07:17

W końcu się ktoś wziął za ten temat! Bo jest naprawdę niebezpiecznie na tych przejściach dla pieszych! Brawo!

avatar
~Nowy wie lepiej
13.02.2020 11:15

Wspaniała inicjatywa nowego burmistrza bo stary nic w tym kierunku nie uczynił ?

avatar
~Urszula Chudak
13.02.2020 11:50

Moim skromnym zdaniem numer jeden, to doświetlenie przejść dla pieszych. Tak robi wiele samorządów. Dwa lata temu, zebrałam ponad sto podpisów w tej sprawie. Nie pamiętam treści odpowiedzi ówczesnej p. burmistrz, ale pewnie chodziło o to co zawsze, czyli o brak na ten cel środków. Od zaraz, można też umieścić duże napisy przed wejściem na przejście, o konieczności odłożenia telefonów komórkowych - to też niezła plaga. No i rządzący, bardzo proszę o zlikwidowanie wschowskiej, rosyjskiej ruletki czyli o poprawienie widoczności przy wyjeździe spod Netto. Proszę spróbować skręcić w lewo, poruszając się niskim autem w godzinach popołudniowego szczytu. A tak w ogóle, to podoba mi się zasięganie opinii społeczeństwa w ważnych dla nas sprawach. Nie sposób w tym przypadku nie powiedzieć - brawo Wy!

avatar
~Piotr
13.02.2020 13:18

Większość przejść musi być doświetlona, super rozwiązanie to próg zwalniający a na nim pasy. I temat , który od wielu lat jest "zgniłym jajkiem" dla Policji i Straży miejskiej czyli przejście na przeciw klasztoru. Jak można zezwalać na parkowanie wiernych przy pasach i nawet na nich. Widoczność jest fatalna piesi wychodzą zza zaparkowanych samochodów wprost pod koła aut przejeżdżających po przejściu. Wielka prośba do Zw aby zrobiła kilka fotek na stronę, może ktoś dostrzeże problem.

avatar
~xyz
13.02.2020 15:17

Jak widać nastąpił wysyp samych "Sygnalistów" ......., jedyny trafny to pan "Piotr" - Brawo !.

avatar
~rabrador
13.02.2020 17:52

dlaczego we wschowie oświetlenie uliczne jest włączane i wyłączane wg wschodów i zachodów słońca w warszawie a nie we wschowie; różnica wynosi około 25 minut; oświetlenie jest wyłączane o 7:00 a wschód słońca we wschowie jest o 7:30

avatar
~Mieszkaniec
13.02.2020 21:48

Przy nowym sklepie Dino na Kościuszki są dwa przejścia z progami zwalniającymi . Są według mnie wręcz niebezpieczne . Nocą słabo je widać a przy samym Dino często za drzewa wychodzi od razu pieszy .Szczególne tam , nie dość że podskakujący samochód oślepia to faktycznie można nie zauważyć pieszego . Jeżeli chodzi o mnie to zlikwidował bym wszystkie przejścia dla pieszych może w ten czas piesi by nie wymuszali gwałtownego hamowania . Niestety niektórzy uważają że przy przejściu na pasach są nie zniszczalne ?????. Drodzy piesi to wy będziecie poszkodowani w kolizji z samochodem a nie samochód . Przydało by się co niektórym wyciągnąć słuchawki z uszu i zabrać komórki . Każdy ma życie i zdrowie tylko jedno ,szanujmy je . :)

avatar
~Ewa
14.02.2020 08:43

Jest niebezpiecznie, bo piesi wchodzą na pasy nawet nie spojrzaeszy w lewą strone. Robią to dzieci i dorośli. Przy SP 2. Stoją czasem policjanci. Powinni zwracać dzieciom uwagę, ze przed pasami należy zawsze się zatrzymać, spójrzec w lewo i td.... A Panowie tylko stoją

avatar
~Anonim
14.02.2020 13:16

Moze by tak swiatla przy pasach po wduszeniu guzika samochody mają czerwone A piesi zielone. Problem by był rozwiązany

avatar
~autorwidmo
14.02.2020 20:06

Jak by mogli to by po paluchach przejechali i jeszcze z aut czasem gesty pokazują. Chamstwo

avatar
~Odmalować
15.02.2020 15:39

Najpierw to niech Burmistrz zacznie od odmalowania pasów.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl