5 dni w stolicy Włoch samolotem! Wakacyjna wycieczka dla młodzieży

Poniedziałek, 20 marca 2017 o 13:19, autor: 0 309
5 dni w stolicy Włoch samolotem! Wakacyjna wycieczka dla młodzieży

Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku atrakcyjne wakacje za granicą, skorzystaj z oferty biur podróży na zorganizowane wycieczki do najpiękniejszych europejskich stolic. Na stronie http://jaworzyna.com.pl/ znajdziesz oferty na wyjazdy samolotem lub autokarem dla młodzieży do Rzymu, Paryża, Wiednia, Berlina, Pragi i wielu innych miast. Profesjonalnie opracowany program, komfortowe zakwaterowanie i opieka pedagogiczna pozwolą Ci spać spokojnie, bez zbędnych trosk o bezpieczeństwo Twojego dziecka.

Czy Twoje dziecko jest gotowe na podróż samolotem?

Samodzielny przelot samolotem bez rodziców dla dzieci może być nie lada wyzwaniem. Dlatego tego rodzaju wycieczki będą najbardziej odpowiednie dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Młodzież gimnazjalna i licealna jest zdecydowanie bardziej samodzielna i gotowa do podróży bez opieki rodzicielskiej. Ważne jest również, aby dzieci poradziły sobie z harmonogramem wycieczki – były przygotowane do intensywnego zwiedzania i odpowiedzialnie wykorzystały czas wolny. Czuwać nad nimi będą wykwalifikowani opiekunowie.

Dlaczego warto wybrać się do Rzymu?

Historyczne zabytki

W planie wycieczki do Rzymu powinno znaleźć się zwiedzanie najważniejszych zabytków. Należy do nich:

  • Plac Navona, który jest jednym z najpiękniejszych placów w całym Rzymie,

  • świątynia Panteon, która została wybudowana w 125 roku i jest jedną z największych budowli na świecie,

  • znana z filmów Fontanna di Trevi, która jest symbolem włoskiego baroku,

  • Schody Hiszpańskie, które mają 138 stopni, odbywają się na nich pokazy mody, a na co dzień są przystankiem dla wielu turystów podczas zwiedzania Rzymu,

  • starożytny Amfiteatr Flawiuszów Koloseum – budynek symbolizujący Wieczne Miasto Rzym, wzniesiony w latach 7-80 n.e.

Rzym pełen jest imponujących budowli i zabytków, które można by zwiedzać nawet przez cały miesiąc. 5-dniowa wycieczka pozwoli na zapoznanie się z tymi najważniejszymi.

Watykan

Obowiązkowym punktem wycieczki do Rzymu jest zwiedzenie Watykanu. Dla wielu może to być niezwykle ważna i duchowa podróż, zwłaszcza dzięki uczestnictwie w audiencji generalnej, na której obecny jest papież. Obowiązkiem każdego turysty jest również wizyta w Bazylice św. Piotra, Kaplicy Sykstyńskiej, grotach podziemnych oraz odwiedzenie grobu św. Jana Pawła II, który znajduje się w kaplicy św. Sebastiana.

Monte Cassino

Będąc w okolicy Rzymu, warto wybrać się w stronę góry Monte Cassino, na której szczycie znajduje się opactwo benedyktyńskie, wybudowane w 529 roku. Uczestnicy wycieczki będą mogli odwiedzić również polski cmentarz wojskowy i grób generała Władysława Andersa, który zlokalizowany jest na stoku góry.

Przysmaki włoskiej kuchni – pizza, lody, makarony

Uczestnicy wycieczki do Rzymu będą mogli zwiedzić najpiękniejsze zabytki tego miasta, zapoznać się z włoską kulturą, a przede wszystkim zasmakować prawdziwych włoskich lodów, makaronów i słynnej pizzy.

Nowe przyjaźnie, niezapomniane wspomnienia

Nastolatkowie zdecydowanie bardziej wolą podróżować z rówieśnikami, niż rodzicami. Jeśli boisz się o bezpieczeństwo swojego dziecka, wybierz wyjazd organizowany przez profesjonalistów. Będziesz mieć pewność, że Twoja pociecha jest w dobrych rękach, a co najważniejsze – dobrze się bawi.

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaPsi park, muzyczny plac zabaw a może tuba?
18.10.20172 78
Mieszkańcy Wschowy decydują o tym jakie projekty zostaną zrealizowane w ramach kolejnej edycji Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego.  Oto trzy z propozycji na, które mogą Państwo odda...
nazwa
nazwa
Rodzaje umów o pracę
18.10.20170 27

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl