TworzymyGłos Regionu

reklama

Zjazd Hufca ZHP Wschowa

Środa, 25 października 2023 o 08:46, aktualizacja Środa, 25 października 2023 o 08:52, autor: 0
Zjazd Hufca ZHP Wschowa

W minioną sobotę 21.10.2023 r. w SOSW we Wschowie odbył się Zjazd Hufca ZHP Wschowa im. Janusza Meissnera. Na zjazd przybyli instruktorzy z czynnym prawem wyborczym, wędrownicy oraz goście z Chorągwi Wielkopolskiej ZHP im. Powstańców Wielkopolskich, do której należy Hufiec Wschowa. Podczas spotkania wybrano nowe władze Hufca oraz przedstawiono strategię na kolejne cztery lata.

Zjazd Zwyczajny Hufca to odbywające się co cztery lata zgromadzenie całej kadry Hufca, które ma na celu podsumowanie dotychczasowych działań, ale przede wszystkim by wspólnie wybrać nowego Komendanta, członków Komendy i Komisji Rewizyjnej. To także czas kiedy można podziękować osobom ustępującym z funkcji za ich ciężką pracę.

Podczas sobotniego spotkania jednogłośnie komendantem Hufca ZHP Wschowa została wybrana hm. Michalina Kuciewicz. Druhna ta po raz kolejny stanie na czele wschowskiego harcerstwa i będzie odpowiedzialna za kierowanie jego działaniami. Poza tym komendant wybiera osoby, które będą mu towarzyszyć i go wspierać. W skład Komendy Hufca  weszli: hm. Franciszek Trybel, hm. Mariola Kląskała-Poniży, hm. Katarzyna Gertych, phm. Anna Drobnik, phm. Michał Ziemek. W nowej Komendzie hm. Adama Żygadło zastąpi pwd. Maciej Stankiewicz.

Na Zjeździe została również wyłoniona Komisja Rewizyjna Hufca, która ma za zadanie kontrolować pracę Komendy. W jej skład weszli: hm. Krzysztof Trybel -przewodniczący, pwd. Kamil Szaferski -zastępca oraz pwd. Maria Wojtyła -sekretarz Komisji.

W trakcie zjazdu omówiono najważniejsze cele na najbliższe lata. Komendantka zaprezentowała także strategię na swoją kolejną kadencję. Najważniejszymi z nich jest zintegrowanie i zmotywowanie kadry Hufca. Spotkanie było również okazją na podsumowanie minionych lat działalności harcerskiej oraz podziękowanie drużynowym i instruktorom za kolejne lata pracy wychowawczej i zaangażowanie.

Tekst/foto: Zuzanna Sobczak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl