TworzymyGłos Regionu

reklama

Zatoczka autobusowa w budowie (FOTO)

Czwartek, 30 listopada 2023 o 09:49, autor: 0
Zatoczka autobusowa w budowie (FOTO)

We Wróblowie trwa budowa zatoczki autobusowej, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców. Prace, które rozpoczęły się kilka dni temu, zmieniły centrum miejscowości w plac budowy. Prace są obecnie skoncentrowane na tworzeniu podbudowy.

Szczegóły inwestycji

Projekt zakłada stworzenie zatoki o szerokości 3 metrów, peronu dla pieszych o szerokości 1,5 metra oraz ciągu pieszego o długości 76 metrów. Inwestycja ta jest kolejnym krokiem gminy Sława w poprawie infrastruktury drogowej.

Będzie bezpieczniej

Inwestycja jest szczególnie istotna w kontekście bezpieczeństwa uczniów. Nowa zatoczka autobusowa ma znacząco przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa dzieci korzystających z dowozów szkolnych.

Finansowanie projektu

Warto zaznaczyć, że finansowanie projektu jest możliwe dzięki dofinansowaniu w wysokości 91.611,81 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dodatkowo Gmina Sława dołożyła wkład własny w wysokości 22.902,96 zł.

Źródło: Urząd Miejski w Sławie

Czytaj również: Mamy propozycję nie do odrzucenia - Rozmowa z Romanem Żaczykiem nowym Prezesem ZWiK Sława

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl