TworzymyGłos Regionu

reklama

Zakończył się pierwszy etap prac

- Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlnicy (FOTO)

Piątek, 23 grudnia 2022 o 11:30, aktualizacja Piątek, 23 grudnia 2022 o 12:22, autor: 0
Zakończył się pierwszy etap prac

Pierwszy etap przebudowy budynku po dawnej Szkole Podstawowej w Siedlnicy właśnie się zakończył. Za około 1,2 mln zł wykonane zostały między innymi roboty instalacyjne sanitarne, przeciwpożarowe, wodne, ogrzewanie, wentylacja, instalacje elektryczne. Wykonano również izolacje fundamentów budynku, wzmocniono stropu i przebudowano klatkę schodową. Wszystko po to, aby przystosować budynek na cele Środowiskowego Domu Samopomocy.

- Koleje prace, jakie obejmować będą między innymi wymianę dachu wraz z jego izolacją, stolarki okiennej, wykonane posadzek i tynkowania oraz zakup wyposażenia realizowany będzie po uzyskaniu kolejnego dofinansowania wniosek, na kwotę 1 154 282 został złożony do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego - informuje burmistrz Konrad Antkowiak. - aktualnie czekamy na jego rozpatrzenie.

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Siedlnicy wsparcie otrzyma 35 osób z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnych intelektualnie oraz ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnościami sprzężonymi.

To będzie pierwsza tego typu placówka na terenie powiatu wschowskiego. Środowiskowy Dom Samopomocy powstaje w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” obejmującego swoimi działaniami pomoc w celu integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych oraz wsparcie ich rodzin. Gmina Wschowa na pierwszy etap prac obejmujący przebudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku otrzymała dokładnie 1 177 779 złotych dofinansowania.

Wykonawcą pierwszczej części zadania był Zakład Budownictwa Ogólnego Henryka Kowalczykowskiego i Jacka Kowalczykowskiego S.C.

Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl