TworzymyGłos Regionu

reklama

Zakończenie roku szkolnego w gm. Szlichtyngowa. Ponad 500 uczniów zaczyna wakacje!

Piątek, 21 czerwca 2024 o 14:28, autor: 0
Zakończenie roku szkolnego w gm. Szlichtyngowa. Ponad 500 uczniów zaczyna wakacje!

Rok szkolny 2023/2024 dobiegł końca. Z tej okazji uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz rodzice spotkali się, aby podsumować minione miesiące pełne nauki, wyzwań i sukcesów. Na uroczystościach obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, którzy wyrazili swoje uznanie dla całego grona pedagogicznego oraz pracowników szkół.

Zakończenia roku szkolnego w całej gminie

W zakończeniu roku szkolnego uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus, Zastępca Burmistrza Błażej Rajman oraz Kierownik Referatu Organizacyjnego Jarosław Gnat. W Zespole Placówek Edukacyjnych w Szlichtyngowej podziękowania składała Burmistrz Jolanta Wielgus, w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach obecny był Zastępca Burmistrza Błażej Rajman, a w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Jędrzychowicach Jarosław Gnat.

Podczas ceremonii przedstawiciele władz wręczyli symboliczne bukiety kwiatów na ręce dyrektorów, dziękując nauczycielom i pracownikom za ich trud i zaangażowanie w tworzenie odpowiednich warunków do nauki i pracy.

511 uczniów zaczyna wakacje

W minionym roku szkolnym w szkołach na terenie gminy Szlichtyngowa uczyło się 511 uczniów i dzieci. W Zespole Placówek Edukacyjnych w Szlichtyngowej do szkoły podstawowej uczęszczało 210 uczniów, a do przedszkola 98 dzieci. Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach gościła 15 przedszkolaków i 93 uczniów szkoły podstawowej. W Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Jędrzychowicach punkt przedszkolny i oddział przedszkolny ukończyło 34 dzieci, a szkołę podstawową 61 uczniów. W sumie, we wszystkich szkołach było 24 absolwentów klas VIII.

Życzenia od włodarzy

Włodarze miasta i gminy oraz dyrekcja szkół złożyli wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom serdeczne życzenia pomyślności i satysfakcji z osiągniętych wyników. „Życzymy bezpiecznych wakacji – radosnych, pełnych słońca i uśmiechu. Wróćmy do szkół wypoczęci, z nowymi pomysłami, inspiracjami oraz gotowością do realizacji marzeń i planów” – podkreślili przedstawiciele samorządu.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl