TworzymyGłos Regionu

reklama

Żaki z Korony Wschowa zakończyły sezon 20/21

Wtorek, 22 czerwca 2021 o 09:40, aktualizacja Wtorek, 22 czerwca 2021 o 09:50, autor: 0
Żaki z Korony Wschowa zakończyły sezon 20/21

Najmłodsi zawodnicy Korony Wschowa kończą piłkarski sezon. Czas na zasłużone wakacje. Część drużyny w ostatnim tygodniu lipca wyjedzie na tygodniowy obóz sportowy. Właściwe treningi rozpoczną się w sierpniu.

Korona Wschowa:

Czas na małe podsumowanie, które zaczynamy od naszych najmłodszych zawodników grających w kategorii Żak.
Nasze zespoły uczestniczyły w kilku turniejach, grach towarzyskich oraz w rozgrywkach ligowych.
 
W rundzie wiosennej nasze zespoły nie miały sobie równych w rozgrywkach podokręgu Nowa Sól.
Pierwszy zespół z rocznika 2012 pewnie wygrywa swoją grupę gdzie rywalizował z Dębem Sława-Przybyszów, Pogonią Przyborów i Odrą Bytom Odrzański.
Chłopcy w 21 meczach strzelili rywalom ponad 100 bramek.
 
Żak 2012 występował w składzie:
Nyczka Bartosz, Nyczka Krzysztof, Szajnkienig Olaf, Mierzowiec Marcin, Niemiec Mateusz, Śliwa Hubert, Bogusz Jan, Jaszczur Antoni, Piwowar Hubert.
 
Trenerzy: Piotr Kolman, Rafał Kulczykowski.
 
W III grupie tych samych rozgrywek Żaka wystąpił zespół rocznika 2013, młodzi Koroniarze nie mieli sobie równych i pewnie wygrali ligę z bardzo dużą przewagą punktową. Strzelając przy tam dużą ilość bramek. W lidze rywalizowaliśmy z zespołami Arki Nowa Sól, MKS Nowe Miasteczko oraz dwoma drużynami z Siedliska. Warto dodać, że nasza cała drużyna składała się z rocznika 2013, a rywalizowała przeważnie z kolegami o rok starszymi.
 
Żaka 2013 reprezentowali:
Ksawery Łaszczyński, Aleksander Barański, Szymona Woźny, Alan Piekarczyk, Marcin Kuźniak, Jan Milewski, Krzysztof Fogt, Marcin Furmańczak, Adrian Świderski, Wojciech Daczkowski, Franciszek Kmieciak .
 
Trenerzy: Marcin Dobrowolski,  Jacek Nowak.
Podsumowując całą rundę w wykonaniu Żaków warto zwrócić uwagę, że zawodnicy którzy regularnie i zaangażowaniem uczestniczyli w treningach znacznie podnieśli swoje umiejętności piłkarskie, a co najbardziej cieszy co raz bardziej zaczynają rozumieć grę jaką jest piłka nożna.
 
Następne treningi już w sierpniu, a w ostatnim tygodniu lipca część zawodników wyjedzie na tygodniowy obóz sportowy.
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl