TworzymyGłos Regionu

Zagrali dla Pawła “Tivisa” Siekańca (FOTO)

Piątek, 17 marca 2023 o 20:22, aktualizacja Piątek, 17 marca 2023 o 20:35, autor: 0 2336
Zagrali dla Pawła “Tivisa” Siekańca (FOTO)

Wschowa znowu pokazała swoje wielkie serce. Tym razem miłośnicy dobrej zabawy i pomagania innym mieli okazję połączyć przyjemne z pożytecznym podczas kiermaszu słodkości na rzecz Tivisa - mieszkańca gminy Wschowa, który walczy już po raz ósmy z rakiem. Wydarzenie odbyło się w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.

Nie zabrakło pysznych słodkości, a także pierogów przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń z Przyczyny Górnej. Organizatorzy wydarzenia postawili również na atrakcje dla miłośników motoryzacji, specjalnie dla nich przygotowano wyjątkowe retro taxi - kultowy „duży fiat”, który przez cały dzień kursował po Wschowie. To nie koniec niespodzianek, ponieważ członkowie Otwartej Grupy OFF-ROAD również wzięli udział w akcji charytatywnej i pomogli w jej organizacji. Ich obecność była nie do przegapienia na ulicach miasta.

Wieczorem odbył się koncert Lord Bishop Rocks i Wojtka Więckowskiego. Koncert miał charakter charytatywny. Wszystkie przedmioty zostaną wystawione na licytacje internetowe.

Niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych na sali było wideo nagrane przez samego Tivisa, który ze Wschową tego dnia połączył się nie tylko myślami, Paweł był bowiem obecny podczas naszej transmisji na żywo z wydarzenia [LINK].

Paweł Tivis Siekaniec, mieszkaniec gminy Wschowa, walczy z rakiem od 16 lat. Jego historia pełna jest wyzwań i przeszkód, ale mimo to, nie traci nadziei. Obecnie po raz ósmy stawia czoła chorobie, która pojawiła się po raz pierwszy w 2006 roku. Teraz przebywa na oddziale Kliniki Nowotworów Tkanki Miękkiej, Kości i Czerniaków w warszawskim Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie rozpoczął pierwszy kurs chemioterapii po ósmym wznowieniu choroby.

LINK DO ZRZUTKI

Lekarze mają do czynienia z dwoma guzami o rozmiarze 5 cm i dwoma skupiskami małych guzków. W sumie Paweł przeszedł już ponad 110 kursów chemioterapii, około 15 kursów radioterapii oraz liczne operacje na nodze, kikut i płuca. Mimo tylu trudności, Paweł wciąż pozytywnie patrzy na życie i nie przestaje pomagać innym w trudnych sytuacjach. Organizuje RETRO RYNEK - Zlot pojazdów klasycznych we Wschowie, gdzie oprócz dobrej zabawy przeprowadzane są akcje charytatywne.

Teraz jednak to on potrzebuje pomocy, ponieważ koszty są ogromne, a lekarze nie wiedzą, jak długo potrwa proces leczenia. Zebrane fundusze pozwolą na pokrycie kosztów wyjazdów, noclegów, podstawowych leków i rehabilitacji. Bliscy Pawła zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc - każda złotówka będzie nieocenionym wsparciem w walce z chorobą.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl