TworzymyGłos Regionu

reklama

Zaginiony mieszkaniec gminy Sława odnaleziony po intensywnych poszukiwaniach

Wtorek, 23 maja 2023 o 13:23, aktualizacja Wtorek, 23 maja 2023 o 14:02, autor: 1
Zaginiony mieszkaniec gminy Sława odnaleziony po intensywnych poszukiwaniach

W nocy (23 maja) szczęśliwie zakończyły się poszukiwania mieszkańca gminy Sława, który wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. 83-letni mężczyzna, cierpiący na różne schorzenia i regularnie zażywający leki, w godzinach popołudniowych wybrał się na spacer. Brak powrotu starszego mężczyzny zaniepokoił zgłaszającą, która postanowiła podjąć własne poszukiwania, jednak bez rezultatu. Z uwagi na upływający czas, zapadającą noc oraz stan zdrowia zaginionego, zgłosiła się ona do policji o pomoc.

Intensywne działania policji w celu odnalezienia zaginionego

Policyjni funkcjonariusze rozpoczęli intensywne poszukiwania 83-latka, skrupulatnie sprawdzając informacje i obszar, w którym ostatnio był widziany. Działania policyjne obejmowały przyległy teren, drogi dojazdowe, pustostany oraz okoliczne zarośla. Patrole zmotoryzowane monitorowały wszystkie możliwe trasy, starając się jak najlepiej zlokalizować zaginionego mężczyznę.

Odnalezienie w rejonie Kolska i stan zdrowia zaginionego

Po kilkugodzinnych poszukiwaniach, około godziny 3:00 nad ranem, patrol wschowskiej policji dostrzegł mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał rysopisowi zaginionego. 83-latek zdążył się oddalić od miejsca zamieszkania na kilkanaście kilometrów. Funkcjonariusze natychmiast zbliżyli się do niego i potwierdzili tożsamość. Po sprawdzeniu jego stanu zdrowia i przeprowadzeniu badań lekarskich, mężczyzna został przekazany pod opiekę najbliższych.

Bezpieczny powrót i rola społeczności

Poszukiwania zakończyły się szczęśliwie, a zaginiony mieszkaniec gminy Sława jest teraz bezpieczny i pod opieką swoich bliskich. Warto podkreślić, że dzięki szybkiej reakcji zgłaszającej i skuteczności wschowskiej policji, udało się uniknąć niebezpiecznych konsekwencji.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Sąsiad
23.05.2023 22:19

Szybka reakcja rodzony i skuteczne działania policji przyniosły rezultat. Brawo

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl