TworzymyGłos Regionu

reklama

Mieszkaniec Gminy Sława udaremnił jazdę kierowcy z niemal 3 promilami!

Środa, 03 lutego 2021 o 10:49, autor: 0
Mieszkaniec Gminy Sława udaremnił jazdę kierowcy z niemal 3 promilami!

Niechlubny wynik prawie 3 promili w organizmie osiągnął wczoraj (2 lutego) kierowca osobowego renaulta, który zaparkował pod sklepem spożywczym w jednej z pobliskich miejscowości w gminie Sława. Jego zachowanie przykuło uwagę jednego ze świadków zdarzenia, który skutecznie zareagował i powiadomił policję. Mężczyzna zabrał kluczyk od pojazdu udaremniając dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu 56 – latkowi. Który próbował odjechać z parkingu. Godna naśladowania postawa świadka zdarzenia zapobiegła mogącej pojawić się ludzkiej tragedii.

Wczorajszego późnego popołudnia (2 lutego) na parking jednego ze sklepów spożywczych w gminie Sława podjechał kierowca osobowego renaulta. Sposób zaparkowania pojazdu, którego część wystawała na jezdnię oraz zachowanie kierowcy wzbudziły podejrzenie jednego z przechodzących świadków, który postanowił przyjrzeć się bliżej całej sytuacji. Mężczyzna zauważył, że kierowca udał się chwiejnym krokiem do sklepu spożywczego. Po kilku minutach wyszedł ze sprawunkami i wsiadł za kierownicę. Świadek zdarzenia obserwując sytuację nie miał wątpliwości co do tego, że mężczyzna mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Zachowując zimną krew odważny mieszkaniec gminy Sława widząc, że kierowca renaulta starał się odjechać z parkingu i włączyć się do ruchu postanowił szybko zareagować. Podszedł i wyciągnął kluczyk ze stacyjki. Wyczuwając silną woń alkoholu powiadomił o zajściu policję. Przybyły na miejsce patrol sławskiej policji podjął czynności wobec 56 - letniego lekkomyślnego mieszkańca gminy Sława.

Wykonane na miejscu badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, dowód rejestracyjny z uwagi na brak aktualnych badań technicznych, a auto zostało odholowane na parking.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej mieszkańca Sława, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

(KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl