TworzymyGłos Regionu

reklama

Zabił 13-letnią córkę, potem popełnił samobójstwo. Prokuratura ujawniła szczegóły: „Zadał 20 ciosów”

Piątek, 29 marca 2024 o 19:33, aktualizacja Piątek, 29 marca 2024 o 19:40, autor: 14
Zabił 13-letnią córkę, potem popełnił samobójstwo. Prokuratura ujawniła szczegóły: „Zadał 20 ciosów”

Blisko rok po wstrząsającej tragedii, która rozegrała się na polnej drodze pod Wschową, Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze przekazała nowe informacje dotyczące śmierci 41-letniego mężczyzny i jego 13-letniej córki. "Mężczyzna w pierwszej kolejności zadał 20 ciosów córce, głównie w okolice klatki piersiowej, a następnie podpalił siebie i córkę, zadał sobie też dodatkowe ciosy nożem, podciął sobie żyły" – wyjawia rzeczniczka prokuratury, prok. Ewa Antonowicz, rzucając światło na okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

Zwłoki znaleziono na polnej drodze

O wstrząsającym odkryciu w okolicach Wschowy informowały media w całej Polsce. Według początkowych informacji, w samochodzie zaparkowanym na polnej drodze w okolicach Przyczyny Dolnej znaleziono ciało dorosłego mężczyzny i nastolatki. „Bez wątpienia to zdarzenie o charakterze kryminalnym, w wyniku którego życie straciły dwie osoby: kobieta i mężczyzna. Na pewno nie ma mowy o przypadkowości, o jakimś wypadku drogowym” - mówił w pierwszych komunikatach podinsp. Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie.

Doszło do rodzinnej tragedii

Informacje przekazywane przez prokuraturę były od początku zdawkowe. Szybko okazało się, że doszło do rodzinnego dramatu. „Przekazywaliśmy bardzo mało informacji w związku z tym, że chcieliśmy mieć pewność stuprocentową co do tego, jaki rzeczywiście był przebieg tego zdarzenia. Musimy mieć na uwadze również dobro całej rodziny. Jest to ogromna tragedia, dlatego te informacje były zdawkowe. Finał jest bardzo smutny” - powiedziała podczas konferencji prasowej prok. Ewa Antonowicz.

Tło tragedii w okolicach Wschowy

Jak wyjaśnia rzeczniczka śledczy starali się zrozumieć motywy, które skłoniły ojca do tak drastycznego czynu. "Mężczyzna od dłuższego czasu był wycofany. Jak wynika z ustaleń prokuratury, miał uczyć córkę jeździć samochodem" – dodaje prok. Antonowicz, sugerując, że problemy osobowościowe mogły być przyczyną tragedii.

Śledztwo i medialne spekulacje

Proces śledczy w tej sprawie wzbudził wiele kontrowersji, zwłaszcza po tym, jak w mediach pojawiły się sugestie o możliwym przeoczeniu dowodów przez śledczych. Jednak prokuratura stanowczo zaprzecza tym doniesieniom. "W śledztwie nie ujawniono błędów. Nóż, o którym mówili redaktorzy, nie miał związku z postępowaniem" – klaruje rzecznik prasowy, wyjaśniając, że znaleziony w pobliżu narzędzie nie było użyte w zbrodni.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (14)

avatar

avatar
~RR
29.03.2024 20:44

No . Tatuś przygotowuje 13 latkę do kursu prawo jazdy . Niewiarygodne

avatar
~Slawko
29.03.2024 21:42

Co do noża to chyba nie przypadek, że stoi za tym TVN. Taka to wiarygodna telewizja. Ludzka tragedia a ci kombinują jak tu aferę wykręcić.

avatar
~Gosc
01.04.2024 18:01

Dlaczego taki glupi jestes wymien so ie dysk

avatar
~Żaneta
29.03.2024 23:12

Nóż? Afera? Niepotwierdzona? Czy to byli redaktorzy tvn?

avatar
~Para Buch.....!
30.03.2024 14:30

Szczujnia w ruch ,,,,,, !!!. A może coś tak na temat telewizji Kurskiego + tvpplus???.

avatar
~Piotr
30.03.2024 08:52

Kolejna wpadka TVN. Czy dla kogoś ta telewizja jest jeszcze wiarygodna?

avatar
~Piotr-Piotruś ...***
30.03.2024 12:45

A ty z kim się na łb...... pozamieniałeś !!!!!. jak widać jesteś wychowankiem ponad ośmioletniej szczujni pistvpplus - czytaj propagandy ideologicznej pisu pod kierownictwem Kurskiego co to wypowiedział o takich jak ty , czyta .... "ciemny lud to kupi ...", i jak widać po tobie KUPIŁ !!!!. Wbij sobie do tej pał....... , ze dzięki tej TVN Polska, Polacy i Świat poznał AFERY twojego 8 letniego rządu --- afera goni aferę pisplus !!!!!.

avatar
~TVN
30.03.2024 12:25

Za nieprawdziwe informację o nożu ktoś z TVN powinien ponieść konsekwencje.

avatar
~do tvn
30.03.2024 12:42

PO czerwonych łapkach widać jaki odsetek czytających ma zmacerowane mózgi przez oglądanie tej szczujni.

avatar
~Hihahah !
30.03.2024 14:28

A wy co po tvppisplus ?. Przez ostanie osiem lat tej totalnej, jakże słusznie mienionej już pis władzy - TVN i TVN24 była dla milionów Polaków jak Wolna Europa dla Wolnościowych Polaków za Komuny !!!!. Tak więc szczujnia wam już skończyła, to po utracie władzy huzia na Józia - TVN!!!!. Tak jak was ogłupiła ta tvppisplus to nie ma takiego drugiego ustroju w UE !!!.

avatar
~Piotr Piotruś
31.03.2024 13:31

Nie słuchajcie i nie czytajcie moich wpisów bo ja mam żółte papiery ha ha

avatar
~misiek
31.03.2024 13:15

Czy będzie jakieś sprostowanie na TVN, że ten nóż był podrzucony przez redaktora tej telewizji?

avatar
~Dusia
01.04.2024 10:13

Nie wierzę w to on był za bardzo za córka żeby to zrobić i potem zadać sobie tyle ran jeszcze

avatar
~pozdrawiam dusia
02.04.2024 10:32

mało wiesz...:)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl