TworzymyGłos Regionu

reklama

Wystartowała zbiórka dla Łukasza. „Prosiłem żonę, żeby uciekała z naszymi dziećmi”

Środa, 10 stycznia 2024 o 22:16, aktualizacja Czwartek, 11 stycznia 2024 o 10:21, autor: 5
Wystartowała zbiórka dla Łukasza. „Prosiłem żonę, żeby uciekała z naszymi dziećmi”

By ratować rodzinę i dom stanął twarzą w twarz z żywiołem. Niestety w wyniku pożaru doznał rozległych poparzeń. „Ostatnie co pamiętam z tamtej nocy, to moment, w którym prosiłem żonę, żeby uciekała z naszymi dziećmi i jak najszybciej wezwała straż pożarną… Ja rozpocząłem walkę z ogniem” - wspomina Łukasz Topa ze Wschowy.

Dzień Wigilii, który miał być pełny rodzinnego ciepła i radości, przemienił się w koszmar. Łukasz, stając w obronie swojej rodziny, doznał poparzeń obejmujących 25% ciała. Jak mówi: „To z opowieści żony wiem, że gdy gasiłem nasz dom, zapaliła się na mnie koszula. To z jej opowieści wiem, jak głośny był wtedy mój krzyk”. W wyniku swojej heroicznej postawy trafił do szpitala.

Internetowa zbiórka na leczenie Łukasza Topy [LINK]

Nie tylko skóra Łukasza ucierpiała w tym tragicznym zdarzeniu. Stracił niemal całkowicie wzrok, co dodatkowo komplikuje proces jego powrotu do zdrowia. „Początkowo nie widziałem zupełnie nic. Teraz pomału zaczynam dostrzegać świat jak przez mgłę”, wyjaśnia. Niepewność co do pełnego odzyskania wzroku to kolejna bitwa, którą musi stoczyć.

Po przeszczepie skóry wykonanym w styczniu Łukasz pozostaje pod opieką specjalistów. „Przez najbliższe tygodnie będę musiał zostać w szpitalu” – mówi. Niestety, jego walka się nie kończy. Przed nim długa i kosztowna rehabilitacja. „Proszę o pomoc i wsparcie w walce o powrót do zdrowia” – apeluje.

Wesprzyj Łukasza Topę [LINK]

W obliczu tej tragedii lokalna społeczność zebrała się, by wspierać Łukasza. Rozpoczęła się internetowa zbiórka, która ma pomóc w pokryciu kosztów leczenia i rehabilitacji. W planach jest również charytatywny kiermasz ciast. To kolejny dowód na to, że w trudnych chwilach nie jesteśmy sami, a dobro rzeczywiście wraca z podwójną mocą.

Źródło: siepomaga.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Madonna
11.01.2024 00:12

Czy istnieje grupka na Facebooku z licytacjami dla Pana Łukasza? Jeśli tak to proszę o link

avatar
~Karolina
11.01.2024 10:59

Nie idzie wkleić linku. Proszę wpisać Licytacje dla Łukasza T. #WschowaMaMoc

avatar
~Ja
11.01.2024 14:50

Licytacje dla Łukasza T.

avatar
~wandarenda@wp.pl
11.01.2024 08:27

Zdrowia panu życzymy.

avatar
~Zan
11.01.2024 19:37

Panie Łukaszu, dużo siły i wytrwałości. Może Pan na nas liczyć. Organizujemy się, bo też chcemy pomóc!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl