TworzymyGłos Regionu

Wysoka forma wschowskich lekkoatletów z LLKS Osowa Sień

Poniedziałek, 23 maja 2016 o 10:53, autor: 0
Wysoka forma wschowskich lekkoatletów z LLKS Osowa Sień

  Wschowscy Lekkoatleci z LLKS Osowa Sień znakomicie zainaugurowali sezon 2016. Po pierwszych startach w Szczecinie, Szprotawie, Opolu i Zielonej Górze jest wiele powodów do radości.  

W Zielonej Górze Klaudia Pawlus pobiegła 2000m z przeszkodami - 6.55.41 co jest obecnie trzecim wynikiem w Europie w kategorii do lat 17 i najlepszym od 3 lat w Polsce. Ten wynik jest tylko o 2 sekundy gorszym od minimum na Mistrzostwa Europy w Gruzji. Agata Kowalczykowska w samotnym biegu wygrała 3000m w czasie 10.47.34 czym zapewniła sobie już praktycznie start w Mistrzostwach Polski. Nowe rekordy życiowe Jakuba Wietechy i Tymoteusz Łeszyka na 1500m

W Opolu Piotr Drobnik w pierwszym starcie wygrał zdecydowanie bieg na 800m – 1,52,65

W Szprotawie Bartosz Kwieciński z nowym rekordem życiowym wygrywa bieg na 1500m w kategorii open. W biegu młodzików na dystansie 1000m srebro wywalczył Dominik Wałowski. Rekordy życiowe Adriana Ławeckiego i Aleksandra Rzepeckiego na 1500m.

W Szczecinie rekordy życiowe Aleksandra Rzepeckiego I Tymoteusz Łeszyka na 800m. I miejsce na „pudle” dla Klaudii Pawlus i Agaty Kowalczykowskiej na 1500m. Zwycięstwo Bartosza Kwiecińskiego w biegu juniorów.

Mimo braku bazy treningowej podopieczni trenera Andrzeja Orłowskiego potwierdzają, że ciężka praca i determinacja przynoszą efekty.

(tekst/foto: AO)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl