TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Współczesne kanony piękna w mediach społecznościowych

Piątek, 24 listopada 2023 o 23:04, autor: 0
Współczesne kanony piękna w mediach społecznościowych

Współczesne media społecznościowe wywierają ogromny wpływ na nasze postrzeganie piękna. W dobie Instagrama, TikToka czy Facebooka, kanony piękna ewoluują szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Media społecznościowe a percepcja piękna

Media społecznościowe pełnią kluczową rolę w kształtowaniu kanonów piękna. Z jednej strony, dają platformę do promowania różnorodności i akceptacji siebie. Z drugiej strony, mogą wywoływać presję na wyglądanie w określony sposób. Media społecznościowe mogą być również bodźcem to rozpoczęcia swojej wewnętrznej przemiany, ponieważ to, jakie treści konsumujemy, wpływa na nasze własne odczucie piękna. 

Wpływ trendów na kanony piękna

W mediach społecznościowych, możemy zaobserwować, jak szybko zmieniają się trendy. Co więcej, te trendy często mają wpływ na to, jak postrzegamy piękno. Przykładowo, ostatnio obserwujemy rosnący trend na "naturalne piękno" - minimalizm w makijażu, akcent na zdrową skórę i naturalne cechy. Czasem zaledwie niewielka ingerencja w nasz wygląd przynosi ogromne rezultaty. A wiadomo, że dobre wrażenie można zrobić tylko jeden, jedyny raz, a rzeczywistość pokazuje, że jak cię widzą tak cię piszą.

Media społecznościowe a medycyna estetyczna

Dzięki mediom społecznościowym, rośnie także popularność różnorodonych zabiegów estetycznych – od fikuśnego manicure’u, przez lifting rzęs i stylizację brwi, solarium, aż po poważniejsze działania, jakie ma do zaoferowania medycyna estetyczna. Warszawa, jak każde z większych miast, to miejsce, w którym łatwo zaobserwować nowe fale trendów. Można zauważyć, że coraz więcej osób, niezależnie od wieku, decyduje się na zabiegi, które pomagają im poczuć się pewniej i ułatwia wyrażenie siebie poprzez wygląd. Poprawa drobnych defektów często pozwala poczuć się swobodniej i odzyskać poczucie kontroli nad własnym ciałem.

Podsumowując, media społecznościowe mają ogromny wpływ na nasze postrzeganie piękna. Jest to zarówno dobre, jak i złe - z jednej strony, promują różnorodność i akceptację siebie, ale z drugiej strony, mogą wywoływać presję na wyglądanie w określony sposób. Kluczem jest umiejętność krytycznego patrzenia na treści, które nas otaczają i którymi się otaczamy oraz dbanie o nasze własne poczucie piękna.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl