TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowscy policjanci oznakowali kolejne rowery (FOTO)

Poniedziałek, 25 września 2023 o 12:37, aktualizacja Poniedziałek, 25 września 2023 o 12:49, autor: 0
Wschowscy policjanci oznakowali kolejne rowery (FOTO)

We Wschowie, w miniony piątek (22 września), policjanci z Komendy Powiatowej Policji przeprowadzili akcję znakowania rowerów. Inicjatywa ta miała na celu zapewnienie mieszkańcom możliwość zabezpieczenia swoich jednośladów poprzez umieszczanie na nich numerów identyfikacyjnych. Akcja była częścią szerszego programu, który odbył się także w innych terminach tego roku.

Znakowanie rowerów we Wschowie

Akcje znakowania rowerów są odpowiedzią na powszechnie występujące zjawisko kradzieży jednośladów. Nadkomisarz Maja Piwowarska z KPP Wschowa podkreśla, że takie działania są konieczne, gdyż kradzieże rowerów są zjawiskiem, z którym policja mierzy się na co dzień. Pierwsza taka akcja miała miejsce w połowie kwietnia, a kolejne w trakcie wakacji. W piątek była to już czwarta taka inicjatywa.

Głównym celem tych działań jest nie tylko ograniczenie liczby kradzieży, ale także hamowanie handlu kradzionymi rowerami lub ich częściami. Znakowanie roweru umożliwia również łatwiejsze odnalezienie i zwrot właścicielowi w przypadku odzyskania skradzionego dobra. Dodatkowo policyjna baza danych rowerów skradzionych ułatwia dotarcie do właściciela.

Akcja znakowania we Wschowie cieszyła się dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem ze strony mieszkańców. W trakcie tej jednej akcji oznakowano kilkanaście rowerów, a w sumie kilkadziesiąt w trakcie wszystkich tegorocznych akcji we Wschowie i Sławie.

Zabezpieczenie roweru

Mimo wielu zalet znakowania, nadkomisarz Piwowarska podkreśla, że samo oznakowanie roweru nie wystarcza. Bezpieczeństwo roweru zależy także od jego prawidłowego zabezpieczenia, przy użyciu odpowiedniego zapięcia. Chociaż akcje znakowania rowerów są krokiem w dobrym kierunku, to odpowiedzialność za zabezpieczenie roweru spoczywa głównie na właścicielu

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl