TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa zyska kolejne miasto partnerskie? Wizyta delegacji z...

Piątek, 01 września 2023 o 15:29, aktualizacja Piątek, 01 września 2023 o 15:54, autor: 1
Wschowa zyska kolejne miasto partnerskie? Wizyta delegacji z...

We Wschowie odbyło się spotkanie władz lokalnych z delegacją z łotewskiego miasta Aizkraukle. Główną intencją łotewskiego burmistrza, Leonsa Lidumsa, była chęć nawiązania partnerskiej relacji ze Wschową. Spotkanie miało miejsce w Urzędzie Miasta i Gminy we Wschowie, gdzie burmistrz Konrad Antkowiak gościł swojego łotewskiego odpowiednika wraz z delegacją.

Perspektywy dla kultury, turystyki i gospodarki

Podczas spotkania obie strony wyraziły zainteresowanie rozwijaniem kontaktów na wielu płaszczyznach. „Jestem zachwycony, że Wschowa została wzięta pod uwagę jako potencjalne miasto partnerskie dla naszych przyjaciół z Łotwy,” - mówił burmistrz Konrad Antkowiak. W rozmowach zaznaczono, że możliwa współpraca ma charakter kulturalny, turystyczny oraz gospodarczy.

Oczekiwania i korzyści

Burmistrz Wschowy podkreślił, że nowa współpraca z łotewskim miastem będzie miała pozytywny wpływ na obie strony. Zdaniem Antkowiaka, „będzie to nie tylko szansa na promowanie naszej pięknej Wschowy na arenie międzynarodowej, ale także na wymianę wiedzy i doświadczeń, które będą przynosić korzyści naszym mieszkańcom.”

Budowanie mostów między społecznościami

Rozmowy nie były tylko formalnym wymienianiem poglądów. Zdaniem burmistrza Antkowiaka, to również okazja do „budowania mostów między naszymi społecznościami”. Konrad Antkowiak wyraził swoją nadzieję i niecierpliwość co do rozwoju tej partnerskiej relacji i tego, co przyniesie przyszłość. „Jestem pewien, że nasze miasto ma wiele do zaoferowania naszym nowym partnerom z Łotwy, tak samo jak oni mają wiele do podzielenia się z nami.”

Co dalej?

Chociaż szczegóły dotyczące przyszłej współpracy nie zostały jeszcze dokładnie ustalone, obie strony wykazują duże zaangażowanie i otwartość na nowe możliwości. „Bądźmy dumni z naszego miasta i gotowi na nowe wyzwania!” - zakończył burmistrz Wschowy.

Zobacz również: Gmina Delatyń - nowy partner Gminy Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Wschowianka
01.09.2023 20:39

I co z tego wynika? Oprócz oczywiście frazesów w stylu, że "będzie to nie tylko szansa na promowanie naszej pięknej Wschowy na arenie międzynarodowej, ale także na wymianę wiedzy i doświadczeń, które będą przynosić korzyści naszym mieszkańcom." Jakie konkretnie korzyści odniesie przeciętny mieszkaniec Wschowy? Bo, że nasze lokalne vip-y zorganizują sobie wycieczkę na Łotwę, to bardziej niż pewne.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl