TworzymyGłos Regionu

Wschowa zaprasza na Dzień Matki: Profilaktyczne wydarzenie pełne wiedzy i aktywności

Piątek, 26 maja 2023 o 12:16, aktualizacja Piątek, 26 maja 2023 o 12:56, autor: 4
Wschowa zaprasza na Dzień Matki: Profilaktyczne wydarzenie pełne wiedzy i aktywności

Profilaktyczny Aktywny Dzień Matki organizowany przez Gminę Wschowa przy współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywna Wschowa zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w dniach 25-26 maja i przyciągnie uwagę wszystkich mam zainteresowanych aktywnym i zdrowym stylem życia.

Program wydarzeń na 25 maja

W pierwszym dniu Profilaktycznego Aktywnego Dnia Matki, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 we Wschowie, zaplanowano wiele interesujących atrakcji. Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00. Na początek usłyszymy wykład dietetyczki Anety Małuckiej, która poruszy temat "Roli żywienia przy planowaniu ciąży, w trakcie i podczas karmienia piersią". Będzie to niezwykle cenna wiedza dla wszystkich mam, które dbają o swoje zdrowie i zdrowie swoich dzieci.

Po wykładzie dietetyczki, o godzinie 18:15, przewidziano spotkanie z fizjoterapeutką pediatryczną Katarzyną Obuchowicz. Temat jej prezentacji to "Prawidłowa pielęgnacja niemowląt, techniki karmienia i wyciszenia". Mamom i przyszłym mamom z pewnością przydadzą się praktyczne wskazówki i porady dotyczące dbania o zdrowie i dobre samopoczucie ich maluszków.

W tym samym czasie, o godzinie 17:00, dla dzieci przygotowano aktywne popołudnie. Zabawę poprowadzą Joanna Jancz i Jolanta Kramarczyk, które zapewnią wiele radości i ciekawych zajęć dla najmłodszych uczestników.

Po zakończeniu zajęć dla dzieci, o godzinie 17:45, wszystkie mamy będą miały okazję skorzystać z zajęć ruchowych pod hasłem "Full body dla kobiet + mini band". Trenerka Dominika Jurkowska poprowadzi intensywną sesję, która pozwoli mamom zadbać o swoją kondycję fizyczną.

Program wydarzeń na 26 maja

Drugiego dnia Profilaktycznego Aktywnego Dnia Matki, w godzinach od 9:00 do 18:00, przy Ratuszu będzie dostępny Mammobus. To mobilne laboratorium medyczne, w którym kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego. Dla kobiet w wieku 35+ badanie będzie płatne (koszt 150 zł gotówką). W celu zarejestrowania się na badanie, można skontaktować się pod numerami telefonu: 61 855 75 28 lub 61 851 30 77. To niezwykle ważna inicjatywa, ponieważ regularne badania mammograficzne są kluczowe dla wczesnego wykrywania i leczenia chorób piersi.

Wieczorem, o godzinie 18:00, na sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji (CKiR) odbędzie się występ Kabaretu Sakreble. To doskonała okazja, aby miło spędzić czas, rozbawić się i w pełni zrelaksować. Wstęp na występ jest wolny.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Ewa
18.05.2023 21:20

Panie Burmistrzu z całym szacunkiem, ale czy panie w innym przedziale wiekowym nie są Mamami zawsze mnie irytuje ten przedział wiekowy a przy tym świecie tak hucznie obchodzonym to tym bardziej... Można objąć wszystkie mamy jest jeszcze czas z góry dziękuję

avatar
~Urszula Chudak
23.05.2023 19:03

Bardzo chwalebnym jest fakt, iż organizatorzy zadbali o możliwość zrobienia badania mammograficznego. Jak wiadomo, raz na dwa lata, każda z pań w przedziale wiekowym 50 - 69 lat, może je zrobić za darmo. Powyżej tego wieku, niestety już nie. Wczoraj obradował Sejmik Seniorów naszego województwa. Złożyłam w tej sprawie interpelację skierowaną do naszych parlamentarzystów. Otóż odpowiednim przepisem, można tę sprawę "odkręcić. Z inicjatywą uchwalenia stosownej ustawy, może wystąpić grupa co najmniej 15 posłów. My Lubuszanie mamy ich dwanaścioro; w tej grupie jest nawet gorzowska lekarka. Ze znalezieniem brakujących troje parlamentarzystów, a nawet dużo więcej, nie powinno być absolutnie żadnego problemu. Na sali wczorajszych obrad w Urzędzie Marszałkowskim, była obecna poseł Anita Kucharska - Dziedzic. Zobowiązała się zająć moją prośbą. Otrzymałam dzisiaj jej odpowiedź, iż już takowa interpelacja została skierowana na ręce Ministra Zdrowia. Zobowiązała również Klub Lewicy do podniesienia tej propozycji na najbliższym posiedzeniu Komisji Zdrowia. Może cudowny czas kampanii wyborczej sprawi, iż wszystko skończy się happy endem? Jak coś będę wiedziała - natychmiast Państwa poinformuję. W sytuacji kiedy jest dodatkowy zastrzyk sporej gotówki, pochodzący z wyraźnego wzrostu składek zdrowotnych, nie powinno być problemu z finansowania omawianych badań. Jestem pewna, że Pan Poseł Ast, też przyciśnie zielony guzik, podczas ewentualnego głosowania w tej sprawie.

avatar
~ewa
24.05.2023 20:51

Pani Urszulo też się wpisałam wcześniej z prośbą o dostosowanie badań w różnym przedziale wiekowym dla naszych wschowianek i nietylko .Dziekuje i pozdrawiam

avatar
~Urszula Chudak
26.05.2023 09:34

Pani Ewo, zapraszam na Wschowski Kongres Kobiet 16 września. Postanowiłyśmy z panią Hanią umożliwić podpisywanie podczas jego trwania, odpowiedniej petycji skierowanej raz jeszcze do naszych parlamentarzystów. Będzie z nami w tym dniu, jako panelistka, przywołana wcześniej poseł Kucharska - Dziedzic; będą też inni parlamentarzyści [wszak to okres kampanii wyborczej] - więc może coś wspólnie ugramy? Bo jak powiedziała nasza miss świata, Aneta Kręglickka "stawiajmy się, bo inaczej nas będą ustawiać". Akuratnie w tej słusznej sprawie stawiajmy się i to mocno!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl