TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa świętuje Rok Melchiora Teschnera. MZW zaprasza cykl wydarzeń kulturalnych

Poniedziałek, 18 marca 2024 o 09:33, autor: 0
Wschowa świętuje Rok Melchiora Teschnera. MZW zaprasza cykl wydarzeń kulturalnych

Gmina Wschowa w 2024 roku odda hołd Melchiorowi Teschnerowi, wschowianinowi o międzynarodowej sławie, ogłaszając ten rok jego imieniem. Inicjatywa, zapoczątkowana przez Muzeum Ziemi Wschowskiej, zyskała jednomyślne poparcie radnych, którzy przegłosowali Uchwałę Nr LXII/582/2024. Jest to wyraz uznania dla Teschnera w 440. rocznicę urodzin.

Bogaty program obchodów

Zaplanowane działania mają na celu szerzenie wiedzy o życiu i dorobku Teschnera wśród mieszkańców i gości Gminy. Program obejmuje koncerty, prelekcje, wydawnictwa okolicznościowe oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej, co stworzy przestrzeń do refleksji nad wkładem kompozytora w kulturę muzyczną.

Koncert inauguracyjny w Przyczynie Górnej

Szczególnym punktem obchodów będzie koncert chóralny w kościele pw. św. Jerzego w Przyczynie Górnej, gdzie Teschner przez ponad 20 lat służył jako pastor. Wydarzenie zaplanowano na 28 kwietnia, dzień przed 440. rocznicą urodzin kompozytora, oferując publiczności bezpłatny dostęp do tej kulturalnej uczty.

Połączenie z historią lokalną

Rok Teschnera wiąże się również z innym znaczącym jubileuszem – 420. rocznicą powstania kościoła Żłóbka Chrystusa, która przypada na 24 grudnia 2024 r. Ta okoliczność staje się dodatkową okazją do promocji dziedzictwa Wschowy, w tym przygotowywanej przez Muzeum Ziemi Wschowskiej publikacji poświęconej temu zabytkowi.

Źródło: MZW

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl