TworzymyGłos Regionu

reklama

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na wirtualny spacer po kościele św. Jerzego w Przyczynie Górnej

Piątek, 03 listopada 2023 o 10:26, autor: 1
Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na wirtualny spacer po kościele św. Jerzego w Przyczynie Górnej

Miłośnicy sztuki, architektury oraz wszyscy ciekawi przeszłości będą mogą wkrótce odkryć jeden z nich bez wychodzenia z domu. Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na wirtualny spacer po kościele pw. św. Jerzego w Przyczynie Górnej – perle architektonicznej regionu, która od wieków przyciąga swoją tajemniczością.

Historyczny klejnot w zasięgu ręki

Zbudowany w połowie XIV wieku, kościół pw. św. Jerzego stoi jako milczący strażnik historii. Odkryte pod koniec XIX wieku freski są świadectwem bogatej przeszłości i umiejętności dawnych artystów. Od 17 listopada, od godziny 13.00, każdy będzie mógł podziwiać te dzieła sztuki, przenosząc się cyfrowo do wnętrza tego zabytkowego miejsca.

Technologia na służbie kultury

Inicjatywa Muzeum Ziemi Wschowskiej to odpowiedź na rosnące zainteresowanie dziedzictwem kulturowym w formacie dostępnym dla każdego. Wirtualny spacer został zaprojektowany tak, by odwiedzający mogli nie tylko zobaczyć przestrzeń, którą na co dzień nie mogą odwiedzić, ale także przyjrzeć się detalom fresków, również tym położonym na wyższych partiach murów.

Niezwykła podróż przez wieki

Podczas wirtualnej eksploracji, zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć malowidła przedstawiające między innymi św. Krzysztofa i św. Jerzego, a także sceny biblijne, które nieustannie fascynują i inspirują. Ta niezwykła podróż przez wieki dostępna będzie dla każdego, kto ma dostęp do internetu, na stronie wirtualne.muzeum.wschowa.pl.

Ściany, które opowiadają historię

Kościół otoczony jest murem kamienno-ceglanym z dobrze zachowaną bramą, stanowiąc nie tylko miejsce kultu, ale i świadka historycznych zmian. Teraz, kiedy każdy fragment tego zabytku został cyfrowo udokumentowany, staje się on dostępny dla oczu ciekawych ludzi na całym świecie.

Źródło: MZW

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Maria
03.11.2023 18:12

Fantastycznie!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl