TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa razem dla Tivisa - w CKiR czeka wiele atrakcji

Piątek, 17 marca 2023 o 12:41, aktualizacja Piątek, 17 marca 2023 o 19:52, autor: 0
Wschowa razem dla Tivisa - w CKiR czeka wiele atrakcji

Dziś miłośnicy dobrej zabawy i pomagania innym mają okazję połączyć przyjemne z pożytecznym. W Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie (ul. Niepodległości 1) odbywa się kiermasz słodkości na rzecz Tivisa - mieszkańca gminy Wschowa walczącego już po raz ósmy z rakiem.

Każdy kto przyjdzie do CKiR będzie miał okazję zasmakować pysznych słodkości, a także zakupić pierogi przygotowane przez panie z Koła Gospodyń z Przyczyny Górnej. Warto dodać, że osoby odpowiedzialne za organizację wydarzenia postawiły również na atrakcje dla miłośników motoryzacji. Specjalnie dla nich przygotowano wyjątkowe retro taxi - kultowy „duży fiat”, który będzie kursował po Wschowie. Wystarczy zadzwonić pod numer 607598846. To prawdziwa gratka dla fanów zabytkowych samochodów.

Zapowiedziano również przyjazd Otwartej Grupy OFF-ROAD. To z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich entuzjastów off-roadu. Organizatorzy zadbali, aby każdy miał okazję znaleźć coś dla siebie i spędzić czas w miłej atmosferze. O godzinie 17:00 rozpoczną się licytacje, a o godzinie 19:00 koncerty Lord Bishop Rocks i Wojtka Więckowskiego.

Paweł Tivis Siekaniec, mieszkaniec gminy Wschowa, walczy z rakiem od 16 lat. Jego historia pełna jest wyzwań i przeszkód, ale mimo to, nie traci nadziei. Obecnie po raz ósmy stawia czoła chorobie, która pojawiła się po raz pierwszy w 2006 roku. Teraz przebywa na oddziale Kliniki Nowotworów Tkanki Miękkiej, Kości i Czerniaków w warszawskim Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie rozpoczął pierwszy kurs chemioterapii po ósmym wznowieniu choroby.

LINK DO ZRZUTKI

Lekarze mają do czynienia z dwoma guzami o rozmiarze 5 cm i dwoma skupiskami małych guzków. W sumie Paweł przeszedł już ponad 110 kursów chemioterapii, około 15 kursów radioterapii oraz liczne operacje na nodze, kikut i płuca. Mimo tylu trudności, Paweł wciąż pozytywnie patrzy na życie i nie przestaje pomagać innym w trudnych sytuacjach. Organizuje RETRO RYNEK - Zlot pojazdów klasycznych we Wschowie, gdzie oprócz dobrej zabawy przeprowadzane są akcje charytatywne.

Teraz jednak to on potrzebuje pomocy, ponieważ koszty są ogromne, a lekarze nie wiedzą, jak długo potrwa proces leczenia. Zebrane fundusze pozwolą na pokrycie kosztów wyjazdów, noclegów, podstawowych leków i rehabilitacji. Bliscy Pawła zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc - każda złotówka będzie nieocenionym wsparciem w walce z chorobą.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl