TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa. Spotkanie z Katarzyną Błażejewską-Stuhr (FOTO)

Wtorek, 13 czerwca 2023 o 17:12, aktualizacja Wtorek, 13 czerwca 2023 o 18:34, autor: 0
Wschowa. Spotkanie z Katarzyną Błażejewską-Stuhr (FOTO)

5 czerwca 2023 roku o godzinie 17:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie odbyło się spotkanie z Katarzyną Błażejewską-Stuhr, dietetyczką kliniczną, psychodietetyczką oraz autorką książek na temat zdrowego odżywiania. Wykładowczyni z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podzieliła się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zdrowego stylu życia, przyciągając uwagę słuchaczy z różnych grup wiekowych.

Trendy żywieniowe i idee ekologiczne

Głównym tematem spotkania były panujące trendy żywieniowe i ich związek z ideami ekologicznymi. Pani Błażejewska-Stuhr zaprezentowała interesujące spojrzenie na temat tego, jak zdrowe odżywianie może być jednocześnie zgodne z ochroną środowiska. Podkreśliła rolę świadomego wyboru żywności, zwracając uwagę na ekologiczne metody produkcji i minimalizację marnotrawstwa.

Obalanie mitów żywieniowych

Podczas spotkania, autorka skoncentrowała się na obalaniu mitów i nieprawdziwych przekonań dotyczących żywienia. W prosty i przystępny sposób wyjaśniła słuchaczom, dlaczego niektóre popularne teorie na temat diety są niepoprawne. Przekazała również informacje na temat różnorodności żywieniowej i znaczenia zrównoważonego podejścia do odżywiania.

Wnikliwe pytania i odpowiedzi

Goście mieli okazję zadawać wnikliwe pytania dotyczące żywienia, a Katarzyna Błażejewska-Stuhr odpowiadała na nie z pasją i pełnym profesjonalizmem. Omawiała skomplikowane mechanizmy metaboliczne, wyjaśniała pojęcia związane z wartością odżywczą i podpowiadała praktyczne wskazówki dla osób z różnymi celami żywieniowymi.

Projekt "Jestem eko z biblioteką!" 

Spotkanie z Katarzyną Błażejewską-Stuhr zostało zorganizowane w ramach projektu "Jestem eko z biblioteką!" realizowanego w ramach programu Partnerstwo dla książki 2023. Inicjatywa ta otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Celem projektu jest edukacja i promowanie zdrowego stylu życia oraz ekologicznych praktyk wśród społeczności lokalnej.

Źródło: Biblioteka Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl