TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa. Przedszkolaki rywalizowały w „Sprintem do Maratonu” (FOTO)

Środa, 07 czerwca 2023 o 12:10, aktualizacja Środa, 07 czerwca 2023 o 14:08, autor: 0
Wschowa. Przedszkolaki rywalizowały w „Sprintem do Maratonu” (FOTO)

We Wschowie na Stadionie Miejskim, IX edycja Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków "Sprintem do Maratonu" przyniosła mnóstwo emocji i zaciętej rywalizacji. Zmagania najmłodszych biegaczy zgromadziły przedszkolaki z dziewięciu placówek ze Wschowy i Szlichtyngowy.

Szczegóły wydarzenia

Dzieci w wieku od 4 do 6 lat podzielone zostały na trzy kategorie wiekowe. Każda kategoria miała do pokonania inny dystans: 60, 80 czy 100 metrów. 

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera "Bliżej Autyzmu" oraz Przedszkole Specjalne nr 6 "Kraina Tęczy". Nad wydarzeniem patronat objęło Starostwo Powiatowe we Wschowie oraz Urząd Miasta i Gminy Wschowa.

Przebieg Maratonu

Maraton Przedszkolaków rozpoczął się oficjalnie od powitania przybyłych gości i symbolicznego biegu ze zniczem. Potem było już tylko bardziej emocjonująco. Rozgrzewka, która była integracyjną zabawą muzyczno-ruchową, rozluźniła małych biegaczy przed głównymi zmaganiami. Następnie rozpoczęły się biegi w trzech kategoriach wiekowych. Rywalizacja? Zacięta do samego końca!

Dekoracja zwycięzców

Zawody zakończyły się ceremonią wręczenia nagród: pucharów, medali i dyplomów dla małych biegaczy. Tego dnia każdy był wygrany! IX edycja Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków "Sprintem do Maratonu" przeszła do historii jako niezwykle emocjonujący i pełen pasji dzień.

Źródło/foto: Stowarzyszenie Bliżej Autyzmu

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl