TworzymyGłos Regionu

Wózek widłowy boczny (reach-truck) - niezawodny i wydajny! Gdzie kupić najtaniej?

Środa, 26 czerwca 2019 o 23:29, aktualizacja Poniedziałek, 01 lipca 2019 o 21:55, autor: 0 2652
Wózek widłowy boczny (reach-truck) - niezawodny i wydajny! Gdzie kupić najtaniej?

Wózek widłowy boczny - reach-truck, to jedno z najczęściej wykorzystywanych, w ramach transportu i obsługi magazynowej, urządzeń. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest wydajny sprzęt o dużych możliwościach. Czy jednak jego możliwości muszą iść w parze z ceną? Sprawdzimy w poniższym artykule!

Czym jest wózek widłowy boczny - reach-truck?

Wózek widłowy boczny to nic innego jak znany wózek widłowy wysokiego składowania. Nie jest tajemnicą, że nazw tych używa się zamiennie na określenie jednego sprzętu. I co warto dodać - obydwie w pełni oddają jego charakterystykę, ponieważ omawiane urządzenie:

 • zajmuje się wysokim składowaniem;
 • ma charakterystyczny - boczny sposób montażu karetki i wideł w stosunku do kabiny operatora.

wozek widlowy boczny

Tym, co odróżnia wózek widłowy boczny od innych urządzeń podnośnikowych jest przede wszystkim bardzo duża maksymalna wysokość, na jaką urządzenie jest w stanie unieść ładunek. Wynosi ona nawet do 13-14 metrów. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż żaden inny pojazd - ani wózek czołowy, ani terenowy nie mogą poszczycić się takimi osiągami.
Z uwagi na wysokie składowanie, wózki boczne musiały zostać wyposażone w dodatkowe wzmacniane osłony dachu, które zabezpieczają operatora przed ewentualnym upadkiem ładunku z dużych wysokości.
Wózki widłowe boczne posiadają napęd elektryczny, który uznawany jest za dużo bardziej ekologiczny niż spalinowy. To dzięki niemu te urządzenia mogą bez problemu wykonywać operacje w zamkniętych pomieszczeniach (ponieważ nie emitują szkodliwych spalin). Większość z obecnie produkowanych wózków widłowych bocznych posiada już także możliwość bocznej wymiany akumulatorów, co znacząco przyspiesza i ułatwia ten proces.
Ponadto wózki widłowe boczne mogą posiadać także szereg innych udogodnień, takich jak:

 • pochylna kabina;
 • silniki prądu przemiennego (technologia AC);
 • możliwość jazdy we wszystkich 4 kierunkach;
 • dodatkowe kamery i monitory.

Oczywiście, każda z tych dodatkowych funkcji, może wpływać na cenę wózka widłowego bocznego. Co zatem zrobić, aby kupić wydajny i solidny pojazd, ale nie przepłacić?

wozek widlowy oslona dachu

Ile kosztuje wózek widłowy boczny?

Rozważania nad tym, jak zaoszczędzić na zakupie wózka bocznego, warto zacząć od określenia, ile kosztuje tego typu pojazd. A zakres cen może być naprawdę bardzo szeroki. Wszystko zależy od kilku podstawowych parametrów:

 • marki wózka (zdecydowanie tańsze są niemarkowe pojazdy, ale można w uproszczeniu powiedzieć, iż cena rośnie w stosunku do jakości wykonania i możliwości urządzenia);
 • maksymalnej wysokości podnoszenia oraz udźwigu maksymalnego;
 • rozmiaru pojazdu;
 • dodatkowego wyposażenia oraz osprzętu;
 • okresu gwarancji;
 • ewentualnych dodatkowo wykupionych usług - przedłużona gwarancja, usługa serwisowania itp.

Wszystkie te elementy składają się na ostateczną cenę wózka widłowego bocznego. Jego koszt rozpoczyna się od kwoty ok 150 000 złotych. Jak poradzić sobie w przypadku, gdy taka cena jest zdecydowanie za wysoka?

Jak kupić taniej wózek widłowy boczny?

wozek widlowy jak kupic taniej

Istnieje kilka rozwiązań, które pozwalają kupić wózek widłowy boczny tak, aby nie obciążać zanadto portfela. Zaprezentujemy je Wam poniżej. Warto jednak zwrócić uwagę, iż każdy przedsiębiorca powinien szukać optymalnej dla swojej firmy metody, a fakt, iż coś sprawdziło się w zaprzyjaźnionym przedsiębiorstwie, nie znaczy od razu, że także u nas będzie idealnym rozwiązaniem.
1. Zakup sprzętu na raty
Niektórzy dealerzy wózków widłowych oferują swoim klientom możliwość rozłożenia płatności za sprzęt na raty. Warto wtedy dokładnie przeanalizować wszystkie warunki umowy, sprawdzić jak długi będzie okres spłaty, ile wyniosą miesięczne raty.
2. Leasing
Biorąc urządzenie w leasing nie trzeba martwić się problemem jego odsprzedaży. Jest to wygodne rozwiązanie, należy jednak liczyć się z ewentualnymi odsetkami.
3. Zakup używanego pojazdu
Obecnie, na rynku pojawiają się coraz liczniejsze oferty używanych wózków widłowych bocznych. Jest to idealna alternatywa do zakupu nowych pojazdów. Używane wózki w bardzo dobrym stanie mogą być nawet do 50% tańsze. A regularnie serwisowane i pochodzące z bezpiecznego, wiarygodnego źródła- posłużą w firmie jeszcze bardzo długi czas.
4. Wynajem wózków widłowych
Pomimo, iż wynajem nie stanowi stricte formy zakupu sprzętu, to jest to jedno z najczęściej wybieranych ostatnimi latami rozwiązań, przez osoby, które potrzebują skorzystać z tymczasowej (dłuższej lub krótszej) pomocy wózków.
Każde z tych rozwiązań niesie za sobą wymierne korzyści i sprawdza się w określonych sytuacjach. Rozważając wybór jednego z nich, warto przeanalizować:

 • czy wózek widłowy boczny potrzebny będzie w firmie na zawsze, czy jedynie na określony czas (np. miesiace wzmożonej aktywności);
 • jakie są możliwości finansowe firmy - czy będzie ona w stanie poradzić sobie z wielomiesięczną płatnością rat za sprzęt;
 • oraz - co tak naprawdę chcemy uzyskać - czy interesuje nas tylko i wyłącznie nowy, czy również używany sprzęt.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe wyznaczniki, warto wybrać sposób finansowania i rozwiązanie jak najlepsze dla swojego biznesu.

Wózek widłowy boczny - reach-truck - podsumowanie

wozek widlowy podsumowanie

Wózki widłowe boczne są efektywnymi i wydajnymi urządzeniami transportu wewnętrznego, które doskonale sprawdzają się w pracach magazynowych, nawet podczas wysokiego składowania.
Nowe pojazdy w atrakcyjnych cenach znajdziesz tutaj, jeśli natomiast interesują Cię inne rozwiązania - zastanów się nad leasingiem, wynajmem czy zakupem używanych wózków widłowych bocznych.

REKLAMA

  Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

 • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl