TworzymyGłos Regionu

reklama

Wirtualna strzelnica w Sławie

Wtorek, 28 marca 2023 o 11:08, autor: 0
Wirtualna strzelnica w Sławie

Miło nam poinformować, iż Gmina Sława otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu "Strzelnica w powiecie 2023". Otrzymana kwota - 128.770,00 zł zostanie w całości przeznaczona na realizację projektu pn. "Utworzenie strzelnicy wirtualnej w Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie". Łączna wartość zadania wynosi 163.000,00 zł, z czego 34.230,00 zł to wkład własny Gminy Sława.

Pod tę inwestycję z końcem 2022 roku dwa pomieszczenia dawnych warsztatów szkolnych przeszły gruntowny remont ze środków własnych gminy. Koszt tamtego przedsięwzięcia to 159.724,33 zł.

Pozyskane dofinansowanie przeznaczone zostanie na wyposażenie pomieszczeń strzelnicy. Zamontowany zostanie kompletny, multimedialny strzelecki system szkolno-treningowy. Sala doskonalenia strzelania będzie działać, opierając się na wirtualnej rzeczywistości, w zależności od rozmiaru wyświetlanego obrazu możliwe będzie jednoczesne szkolenie od jednej do czterech osób - każda wyposażona będzie w pistolet lub karabinek. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w drugiej połowie 2023 roku.

(slawa.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl