TworzymyGłos Regionu

Wieś Trail w Wygnańczycach

- pobiegnij i pomóż Damianowi

Czwartek, 13 kwietnia 2023 o 19:05, aktualizacja Niedziela, 23 kwietnia 2023 o 18:36, autor: 2
Wieś Trail w Wygnańczycach

Zbliża się kolejna okazja do wzięcia udziału w Wieś Trail, czyli cyklicznej imprezie rekreacyjno-biegowej organizowanej przez Stowarzyszenie Aktywna Wschowa wraz z Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Tym razem biegacze i biegaczki będą mieli okazję zmierzyć się z trasą w Wygnańczycach, przy okazji prowadzona będzie zbiórka na rzecz Damiana.

Trasy Wieś Trail w Wygnańczycach

Tym razem organizatorzy przygotowali aż 3 trasy, aby każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiednie wyzwanie.

  • Trasa light o długości około 5 km, idealna na kijki, spacer z wózkami lub bieg.
  • Trasa standard trail o długości około 10 km.
  • Trasa hard trail, która zmęczy nawet najlepszych zawodników, ale jednocześnie pozwoli cieszyć się pięknem przyrody Wzgórza Pszczółkowskiego.

W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby w każdym wieku, również dzieci.

- Maluchy mają możliwość wyruszyć z rodzicami na trasę z rowerkami biegowymi, w wózkach, w nosidłach - mówią organizatorzy. - Starszaki mogą korzystać z animacji organizowanych przez Akademię Tańca i Animacji Otium oraz pograć w piłkę nożną i siatkówkę w specjalnie przygotowanej strefie sportowej.

Data i miejsce

Kolejny Wieś Trail rusza już 23.04 o godz. 11:00 w Wygnańczycach. To doskonała okazja, aby spędzić aktywnie czas w pięknej scenerii.

Pomóż Damianowi!

Tym razem Stowarzyszenie Aktywna Wschowa wraz z Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie przyłącza się do zbiórki dla Damiana. Będzie możliwość zakupu różnych smakołyków, a dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny. Damian to 34-letni tata trójki dzieci oraz kochający mąż, który przeszedł niedawno ciężką chorobę. Po pęknięciu tętniaka z masywnym krwawieniem podpajęczynówkowym oraz wykryciu krwiaka śródmózgowego w prawym płacie skroniowym trafił do szpitala w Lesznie, skąd przetransportowano go do szpitala specjalistycznego w Wałbrzychu, gdzie uratowano jego życie. Damian zmagając się z niedowładem kończyn dolnych i górnych lewej strony ciała potrzebuje intensywnej rehabilitacji, aby mógł funkcjonować jak kiedyś. Zebrane środki zostaną przeznaczone na jego leczenie i rehabilitację, aby mógł szybciej powrócić do zdrowia i normalnego życia.

Źródło: Aktywna Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Ja
14.04.2023 10:55

A gdzie zbiórka uczestników?

avatar
~To ja
17.04.2023 15:58

Sala wiejska w Wygnańczycach

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl