TworzymyGłos Regionu

Warsztaty kreatywne w Bibliotece Publicznej we Wschowie

Czwartek, 12 sierpnia 2021 o 14:23, autor: 0 1026
Warsztaty kreatywne w Bibliotece Publicznej we Wschowie

W sobotę, 21 sierpnia 2021 roku, Biblioteka Publiczna we Wschowie zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty w ramach projektu „Ciekawość – pierwszy stopień do wiedzy”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zajęcia poprowadzą animatorzy z firmy Modra Sova z Inowrocławia.

Odbędą się trzy spotkania:

Godz. 11.00-12.00 Warsztaty fizyczno-magiczne z różnego rodzaju eksperymentami, które wytłumaczą podstawowe zasady rządzące światem fizyki. Uczestnicy zbudują własnego poduszkowca oraz poznają jego działania i zastosowania. Chętni  będą mieć także możliwość poruszania się na modelowym poduszkowcu o nietypowej budowie.

Godz. 12.00-13.00 Warsztaty chemiczno-magiczne, podczas których uczestnicy przeniosą się do barwnego świata chemii. Będzie dużo zabawy, a przy tym spora dawka naukowej wiedzy przekazanej w przystępny sposób.

Godz. 13.00-14.00 Warsztaty pszczelarskie, będące wyjątkową okazją, by poczuć klimat prawdziwej pasieki. Dzieci poznają historię bartnictwa, zobaczą czym jest i w jaki sposób produkuje się miód, a także jakie są jego rodzaje. Będą mieć także okazję ubrania się w ochronny strój pszczelarza. Warsztaty zwieńczy przygotowanie przez uczestników wyjątkowej świeczki z plastra wosku pszczelego.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy przyjmujemy w Oddziale dla Dzieci lub pod numerem telefonu 65 547 60 63. Zajęcia odbędą się w reżimie sanitarnym: obowiązek dezynfekcji rąk, zakrywanie ust i nosa.

(Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl