TworzymyGłos Regionu

reklama

W tym roku oraz w następnym bez rewolucji w oświacie. Burmistrz odpowiada

Poniedziałek, 20 lutego 2012 o 18:52, autor: 2
W tym roku oraz w następnym bez rewolucji w oświacie. Burmistrz odpowiada

W związku z tym, że do końca lutego samorządy muszą ogłosić plany likwidacyjne szkół zapytaliśmy wiceburmistrza Andrzeja Nowickiego, czy dojdzie do tego w Gminie Wschowa. Nie udzielił on jednoznacznej odpowiedzi, ale zdradził, że w tym roku szkolnym i w następnym obejdzie się bez rewolucji

Oszczędności (rzędu miliona złotych - przyp. red.) problemu nie załatwiają, ale na ten rok i przyszły, zmniejszą koszty funkcjonowania oświaty - powiedział Wiceburmistrz Wschowy, Andrzej Nowicki. Burmistrz zaznaczył, że szczegóły podane zostaną na czwartkowej Sesji Rady Miejskiej, ale zapraszamy do obejrzenia wypowiedzi burmistrza, którą można znaleźć poniżej.
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~znudzony
23.02.2012 12:52

śmieszy mnie takie gadanie o oszczednościach zaproponowanych przez poszczególnych dyrektorów szkół. Każdy wie że dostali nakaz oszczędzania na wszystkim żeby oszczędzić dla gimnazjum nr 1. Jeżeli interesujecie sie ekonomią naszej gminy to wiecie że szkoły podstawowe ciągna resztami s$ił a jeszcze każe sie im oszczędzać żeby ratowac gim1 - wydatki na gimnazjum nr 1 są w takiej sytuacji zupełnie niepotrzebne - konczy się dyrektorowanie herkta to może niech razem z nim skończy się ta szkoła ?.

avatar
~jeremy clarkson
23.02.2012 13:01

Gimnazjum nr 1 musi zostać zlikwidowane prędzej czy później, więc lepiej żeby to było prędzej. Ekonomia sie kłania. Czy ktos zainteresował się ilu nauczycieli z NASZEJ GMINY pracuje w gimnazjum nr 1? Podobno tylko 6 nauczycieli, reszta jest z Leszna, Głogowa i innych gmin. Dla tych sześciu znajdzie sie praca w gimnazjum nr 2. Dla uczniów z gim1 znajdzie sie miejsce w gim2, a my mielibyśmy wiecej pieniędzy dla pozostałych szkół w gminie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl