TworzymyGłos Regionu

reklama

W Kowalewie ruszyła budowa chodnika i kanalizacji deszczowej (VIDEO)

Piątek, 05 kwietnia 2024 o 14:23, aktualizacja Piątek, 05 kwietnia 2024 o 15:05, autor: 3
W Kowalewie ruszyła budowa chodnika i kanalizacji deszczowej (VIDEO)

W powiecie wschowskim rozpoczęto realizację kolejnego ważnego projektu infrastrukturalnego. Tym razem prace skupiają się na przebudowie drogi w miejscowości Kowalewo, leżącej w gminie Szlichtyngowa. Jest to część szerszego planu mającego na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, poprzez budowę nowych chodników oraz instalację systemu kanalizacji deszczowej.

Bezpieczeństwo pieszych na pierwszym planie

Inicjatywa realizowana pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1006F”, zakłada stworzenie prawostronnego chodnika wraz z nowoczesną kanalizacją deszczową. Starosta Wschowski, Andrzej Bielawski, podkreślił znaczenie projektu dla lokalnej społeczności: "Jest to już kolejna inwestycja związana z poprawą bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego." Z entuzjazmem odniósł się również do wsparcia, jakie udzielone zostało przez samorząd gminny, który zobowiązał się do wniesienia własnego wkładu finansowego.

Wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Projekt cieszy się znaczącym wsparciem finansowym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, z którego sfinansowano większość robót. Całkowity koszt realizacji to 1 510 215,53 zł, z czego dofinansowanie z funduszu wynosi 1 208 172,42 zł. Za wykonanie prac odpowiedzialna jest firma F.P.H.U. Marsylia.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Dzięki PO
05.04.2024 15:16

Dziękuje p. Tuskowi, że w końcu ruszyła ta inwestycja.

avatar
~BEZWSTYD...
05.04.2024 15:51

To już człowieka mdli... !.

avatar
~Kowalewo
09.04.2024 12:07

jednodniowy zryw dla pana starosty i dalej nic ale do następnych wyborów chyba skończą

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl