TworzymyGłos Regionu

reklama

Umowa podpisana! Przebudowa ulicy Staroleszczyńskiej we Wschowie

Wtorek, 11 kwietnia 2023 o 13:43, aktualizacja Czwartek, 13 kwietnia 2023 o 13:39, autor: 20
Umowa podpisana! Przebudowa ulicy Staroleszczyńskiej we Wschowie

W siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy we Wschowie odbyło się uroczyste podpisanie umowy na przebudowę ulicy Staroleszczyńskiej. Realizacją inwestycji zostanie powierzona firma Strabag. Dofinansowanie na ten cel pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dotacja na przebudowę ulicy Staroleszczyńskiej

Powiat Wschowski otrzymał dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1.064.570,25 zł. Środki te zostaną przeznaczone na przebudowę ulicy Staroleszczyńskiej we Wschowie, czyli drogi nr 4226F. Wartość całkowita inwestycji wynosi 1.947.055,06 zł.

Zakres prac

Prace przebudowy obejmą m.in. wykonanie nowej nawierzchni z masy asfaltowej, budowę nowych chodników oraz zjazdów z kostki betonowej. Ponadto planowane jest wykonanie kanalizacji deszczowej, co przyczyni się do poprawy funkcjonowania tej ważnej drogi.

Umowa podpisana

W podpisaniu umowy i oficjalnym oddaniu placu budowy uczestniczyli m.in. Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, członek Zarządu Powiatu Wschowskiego Wojciech Szadel, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Andrzej Nowicki oraz przedstawiciele firmy Strabag.

Firma Strabag jako wykonawca

Zadanie zostanie zrealizowane przez firmę Strabag, która od lat specjalizuje się w budowie i przebudowie dróg oraz innych infrastruktur drogowych. Firma ta może pochwalić się wieloma zrealizowanymi inwestycjami, również na terenie powiatu wschowskiego.

Ważna inwestycja

Przebudowa ulicy Staroleszczyńskiej we Wschowie to ważna inwestycja dla mieszkańców i przedsiębiorców, szczególnie w kontekście bliskości Powiatowego Urzędu Pracy i pobliskiego marketu. Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg możliwe będzie wykonanie niezbędnych prac, które pozytywnie wpłyną na jakość życia oraz na rozwój gospodarczy. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

avatar

avatar
~Tak po prostu+//++
11.04.2023 18:14

Czy Wam członkom lokalnego PSL-u nie jest wstyd bycie i trwanie w tym pisowskim powiatowym zarządzie i i radzie powiatu /. Jak możecie tak spokojnie bez namiastki osobistego poczucia wstydu w tym tkwić jak Wasza partia w Centrali jest Totalnej Opozycji do Nowogrodzkiej ???. Jak wy możecie patrzeć na ta lokalną obłudę w wykonaniu waszego "szefa" koalicyjnego ?. I jak chcecie wystartować z takim bagażem obłudy do kolejnych wyborów Jesień 2023, Wiosna 2024 ????.

avatar
~marek
11.04.2023 19:55

a kiedy skończy się wreszcie remont ulicy ogrodowej i te krzywe chodniki

avatar
~Serena
11.04.2023 22:04

Brawo za tę inwestycję !

avatar
~Sz+(Serena)
12.04.2023 08:35

Brawo? - czyli lubujesz się w obłudzie !.

avatar
~@<>Serena+
12.04.2023 09:46

A może tak "Serena" w imieniu starosty i pisu przypomni nam w ramach tego """brawo""" co w sprawie ; - Funduszy Rozwoju Regionalnego, a kampania wyborcza pisu 2023 - 2024 ?, - jak pis omija w tym zakresie prawo i startuje z dotowaniem swojej kampanii wyborczej 2023 - 2024 ?, - co z inwestycja elektrowni, która jest już w rozbiórce pisplus w Ostrołęce ?, - obecne przepisy pisplus , a rozwój Polskiego przedsiębiorstwa ?, - co z tym milionem mieszkań ?, - milionem samochodów elektrycznych ?, - co z aferą zbożową z Ukrainy, a sprawa Polskich Rolników i Polskiego chleba ?, - co z inwestycją na poziomie polityki socjalistycznego państwa, a la CPK - Centralny Port Komunikacyjny ? .... Czy te wszystkie OBŁUDY to dalszy ciąg polityki pisu w samorządach lokalnych ???-!!!. Czy w tej sprawie też jest u ciebie """ brawo""" ?.

avatar
~Mieszkaniec
12.04.2023 08:58

A ja się cieszę, że coś pozytywnego dzieje się w tej Wschowie, Inwestycja konieczna i potrzebna, bo stan techniczny ul. Staroleszczyńskiej nie jest najlepszy, zwłaszcza przy obecnym wzmożonym ruchu i ciągle zapchanej DK 12 inwestycja będzie przydatna mieszkańcom Wschowy.

avatar
~Urszula Chudak
12.04.2023 11:42

Ja też i to bardzo się cieszę [jeżdżę tamtędy często do wiadomego supermarketu] z tej jakże potrzebnej inwestycji. Głupie jest przy tej okazji wymienianie większych lub mniejszych potknięć partii rządzącej. Okropnie nudzi już czytanie komentarzy pisanych przy użyciu caps lock-a i z niezliczoną ilością znaków zapytania. Niestety tak jest, że dofinansowanie w zdecydowanej większości, otrzymują samorządy kierowane przez "swoich" - istnieją badania, iż te ze ściany wschodniej, nawet dziesięciokrotnie. Ale w tym konkretnym przypadku dobrze się stało, że ono jest, wszak nową drogą i chodnikiem, będziemy się poruszać wszyscy - i pan i pani, i ja też.

avatar
~Michał
12.04.2023 14:13

Jak ten remont planował ten sam(...), co ul. Ogrodowej, to będziemy po raz kolejny świadkami, jak w totalny sposób można spierniczyć prostą rzecz. I gdzie te konsultacje z mieszkańcami, o których ostatnio tak wszędzie głośno? Czy ktokolwiek wypowiedział się na temat swoich potrzeb i te uwagi zostały uwzględnione? Czy zrobione zostało tak, jak w przypadku opisanym powyżej? "Panie i Panowie, Szanowni Mieszkańcy - w paintcie wszystko to wyglądało ładnie".

avatar
~Jaga
12.04.2023 12:21

Ale te politykiery grube się porobiły na państwowych posadach. Jednemu to nawet marynarka nie może bebzona ogarnąć. Oj, powodzi się, powodzi. Oby już niedługo...

avatar
~Atmosfera robi się gęsta
13.04.2023 12:48

np. wokół Pana W.S.

avatar
~do Chudak
13.04.2023 12:02

O PiS należy mówić do znudzenia, jak w TVP o Tusku, aby ludzie "ciemny lud" jak nas zwą, zrozumiał jak rolnicy zostali oszukani.

avatar
~Gosc
14.04.2023 10:58

Wszystko fajne ale zeby wladza nasza dawala 1 mln za odnowienie bialego domku to jest skandal za milion dom postawie a ten kurnik ? Dajcie mi 400 tys a odnowie go sam

avatar
~do - "Atmosfera robi się gęsta"
14.04.2023 11:02

O co chodzi, podaj szczegóły. Na mieście coraz głośniej o "aferze" ?

avatar
~Ciąg Dalszy ( Ustawka +)
15.04.2023 08:00

Jak długa nam przyjdzie oglądać te U S T A W K I ...?. Czy ktoś z nich co to organizuje nie widzi i nie czuje, ze to już zakrawa na TOTALNĄ ŻENADĘ ...?. To tak zalatuje mienionymi czasy jak to pierwszy sekretarz wyjeżdżał na wizyty robocze do "ludu" by go ułaskawić , itd. .... . Tylko tamci żerowali na talonach, a ci na Naszych milionach, a w niektórych przypadkach to już nawet MILIARDY Naszego Publicznego Pieniądza !. SZOK - jak to Nasze społeczeństwo wszystko tak szybko zapomina co jedna władza słusznie mieniona z nami robiła i teraz ta obecna przez te ostatnie ponad siedem nam czyni !. Pytanie ; - do kąt ta nasza znieczulica na krzywdę innych Nas doprowadzi ?. Jak można była tak Nas oszukiwać, np. z tym sprowadzonym w milionach ton zboża z UKRAINY , a co za tym idzie Nas Wszystkich ???-!. Czy zawsze Polak będzie mądry po szkodzie ???.

avatar
~do powyżej
15.04.2023 11:52

A poparcie dla PiS jak zamurowane, rządzący mogą wszystko, poparcie ok. 35%. Żadna afera ich nie rusza, każde nadużycie to wina Tyska, ośmiorniczki zostały już dawno powiększone po wielokroć a gł....i lud bierze to w ciemno. Opozycji tylko coś się "chlapnie" nie tak, spadek o 5% .

avatar
~DO czasu ---@.pl
15.04.2023 15:38

Każda żmija się kiedyś kończy ---- komuna nie takie miała poparcie i padła, Hitler padł, Stalin padł, padnie i Putin i Łukaszenko, padnie i coś takiego jak Nowogrodzka, a z nią ich tzw. , cytat """ ciemny lud ...co to kupuje ...." . Powiadali dinozaury, których już tysiące lat na tej ziemi nie ma !!!!??????

avatar
~Pytek :(...:( ).
16.04.2023 08:04

Przy okazji tej wiszącej jeszcze ustawki ; - co starosta zrobił dla Naszych Rolników Powiatu Wschowskiego w świetle tego zbożowego i nie tylko kryzysu ?. Gdzie są posłowie Ziemi Wschowskiej i co oni w tej sprawie uczynili dla Rolników Naszego Powiatu?. Nie wspomnę o stałym ich rezerwowym komentatorze emerycie - czego tak milczycie, gdzie się pochowaliście ? ---- Polski Rolnik bije na ALARM a wy milczycie !. Węgiel - wasza narodowa akcja zalega na gminnych hałdach, zboże techniczne z Ukrainy zalega w Polskich Spichlerzach , Polski Rolnik na ulicach protestuje ...A wy gdzie ?.

avatar
~Pytek :(...:( ).
16.04.2023 08:05

Przy okazji tej wiszącej jeszcze ustawki ; - co starosta zrobił dla Naszych Rolników Powiatu Wschowskiego w świetle tego zbożowego i nie tylko kryzysu ?. Gdzie są posłowie Ziemi Wschowskiej i co oni w tej sprawie uczynili dla Rolników Naszego Powiatu?. Nie wspomnę o stałym ich rezerwowym komentatorze emerycie - czego tak milczycie, gdzie się pochowaliście ? ---- Polski Rolnik bije na ALARM a wy milczycie !. Węgiel - wasza narodowa akcja zalega na gminnych hałdach, zboże techniczne z Ukrainy zalega w Polskich Spichlerzach , Polski Rolnik na ulicach protestuje ...A wy gdzie ?.

avatar
~Pogaduchy....+
16.04.2023 10:23

Takie spotkania z lekka mi zalatują - przypominają pogaduchy do poduchy, a la psiapsiółek co to się spotykają jak nie mają co dopowiedzenia we własnych domach ....... @.pl

avatar
~C.d. PREKAMPANII+
17.04.2023 10:05

Jak widać po ilości tego typu informacji czy to ewidentnych ustawek z lokalnymi urzędnikami z nadania pisu i mundurowych podległych lokalnemu pisowi ( policji, straży pożarnej itd. ), a w tle wręczanie "tekturowych czeków" z liczbami - kwotami PIENIĄDZA PUBLICZNEGO przez posłów i radnych partii pisu tak de facto to nic innego jak PREKMPANIA tej grupy partyjnej na ternie lokalnych samorządów i wręcz wyeliminowania w mediach lokalnych opozycji i przeciwników obecnie nam rządzących od ponad siedem lat totalnej władzy !. Pytanie ; - jeśli nie ma jeszcze kampanii wyborczej to czy taka prekampania jest prawnie dozwolona ???. Co na to My Lokalni Wyborcy na takie numery partii rządzącej ???.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl