TworzymyGłos Regionu

reklama

Umowa podpisana. Parking w Lginiu gotowy za około 5 miesięcy

Środa, 15 listopada 2023 o 16:32, autor: 2
Umowa podpisana. Parking w Lginiu gotowy za około 5 miesięcy

15 listopada 2023 roku, Gmina Wschowa podpisała umowę z firmą Instal Głogów Sp. z.o.o., inicjując tym samym proces przebudowy parkingu w Lginiu. Projekt ma na celu nie tylko zwiększenie liczby miejsc parkingowych, ale również modernizację całej infrastruktury.

Szczegóły inwestycji

Zakres prac obejmuje rozmaite działania mające na celu poprawę dostępności i funkcjonalności parkingu. Od rozbiórki istniejących nawierzchni, poprzez budowę nowych jezdni manewrowych, miejsc postojowych, chodników, aż po modernizację sieci energetycznych i montaż nowoczesnego oświetlenia ulicznego z systemem monitoringu. Projekt zakłada również stworzenie przyjaznych dla środowiska rozwiązań, takich jak rewaloryzacja terenów zielonych. Nie zapomniano również o tych, którzy do Lginia przyjeżdżają rowerami - zainstalowane zostaną specjalne wiaty.

Dofinansowanie kluczowe dla realizacji

Projekt, który ma być gotowy za około 5 miesięcy, otrzymał znaczące wsparcie finansowe od Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego. Całkowity koszt inwestycji wynosi 898 600 złotych, przy dofinansowaniu w wysokości 250 000 złotych.

Czytaj również: Pomost w Lginiu otwarty! (FOTO)

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Hahha
16.11.2023 08:51

Biorąc pod uwagę szybkość działania wschowskich inwestycji to otwarcie parkingu nastąpi w październiku 24

avatar
~zegary33
17.11.2023 22:37

Wykonawca ten sam co na Staroleszczynskiej.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl