TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Wschowa buduje ścieżkę rowerową do Lginia. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonawcę

Wtorek, 03 października 2023 o 16:04, autor: 20
Gmina Wschowa buduje ścieżkę rowerową do Lginia. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonawcę

Już wkrótce mieszkańcy Wschowy dojadą do Lginia po nowo wybudowanej ścieżce rowerowej. Inwestycja ta umożliwi mieszkańcom oraz turystom łatwiejszy dostęp do niedawno otwartego zespołu pomostów. Obecnie Gmina Wschowa jest na etapie postępowania przetargowego, w którym ma zostać wyłoniony wykonawca.

Wschowa - Nowa Wieś - Hetmanice

Konrad Antkowiak, Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, podkreślił zaawansowanie prac nad projektem. „Po przygotowaniu projektu ścieżki i otrzymaniu pozwolenia na budowę, ruszamy z pierwszym i drugim etapem prac, który obejmie odcinek Wschowa – Nowa Wieś - Hetmanice”.

Postępowanie przetargowe

W kwestii realizacji inwestycji ważnym etapem jest postępowanie przetargowe. Jego zakończenie planowane jest na 16 października. Po tym terminie zostanie wyłoniony wykonawca prac. Warto dodać, że trasa ścieżki rowerowej zostanie poprowadzona wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 305.

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu

Koszty budowy ścieżki rowerowej będą wsparte ze środków zewnętrznych. Gmina Wschowa uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Wsparcie finansowe wynosi aż 4 500 000 złotych.


Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (20)

avatar

avatar
~Tomasz apostoł
03.10.2023 16:24

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę

avatar
~misiek
03.10.2023 16:53

Szkoda, że gmina pozyskała tak mało środków na różne inwestycje. Bo jak Tusk dopcha się do koryta, to nie będzie już niczego..

avatar
~***** ***
04.10.2023 10:26

Dopóki nie było internetu tylko rodzina wiedziała żeś debi..l

avatar
~Georg
04.10.2023 19:36

Jak Tusk dopcha się do "koryta" to niewiele w nim zastanie-ba... nie.

avatar
~Małpka<>Georg
06.10.2023 16:54

Mówisz o Panu Tuska jakbyś miał jednostkę chorobową z tego powodu !!!. A może tak przypomnij nam ile przez te osiem ostatnich lat ( Polki i Polacy...) ta twoja władza z Naszej Kieszeni - Publicznego szmalu - wpompowała do swojej "rządowej telewizji" , która min. tak ci zryła ten twój mózg ????. A ile by z tej forsy ( Naszej Forsy) można by było wybudować w skali kraju takich ścieżek ROWEREOWYCH !!!!. Tylko szybko policz i bo wybory już 15.10 !!!!! --- ????.#.pl

avatar
~ptyś
03.10.2023 20:12

a dlaczego przy remoncie drogi od Tylewic do Łysin nie zrobili pasa dla ruchu rowerów, ze Wschowy do Tylewic brak pasa dla rowerów. A tak w ogóle to wschowskie drogi gminne i powiatowe to pod psem. Szkoda bo turystyka by się rozwijała,

avatar
~@ptyś
04.10.2023 08:07

Szeroko zamkniętymi oczyma wyobraźni widzę już te setki tysięcy turystów ściągających z każdego zakątka Polski, by mieć chociaż cień szansy na przejechanie się jednośladem na trasie Tylewice - Łysiny.

avatar
~Danek
04.10.2023 03:29

O takim czymś czyli ścieżce i pomostach oraz ogólnym zagospodarowaniu jedynej turystycznej wsi w naszej gminie to ja wspominałem i namawiałem nasze gminne władze już 15 lat temu!!!!

avatar
~Barba
04.10.2023 09:01

A czy będzie jakieś połączenie busem Wschowa Lgiń?.

avatar
~PRAWDA -X-
04.10.2023 13:26

Po tych aferach i zawłaszczeniu kasy samorządów lokalnych przez ta totalna władzę ponad 8 lat --- można sobie tylko wyobrazić na jaka kwotę ta totalna władza oszwabiła nasze samorządy lokalne !!!!. A teraz w kampanii wyborczej czyni sobie z nas "pajaców" rozdając w ramach swoich pokazówek tzw. " czeki tekturowe" !!!!. Wystarczy tylko popatrzeć na ten " CYRK na drogach i ścieżkach oddawanych w towarzystwie ich kandydatów i starosty """""" !!!!!!!!.

avatar
~Ta
04.10.2023 13:55

Super sprawa. A ja się pytam, gdzie jest ścieżka rowerowa Łysiny-Sława po dawnym torowisku którą ogłosił starosta Bielawski (Pis) na którą dostał kilka lat temu dofinansowanie ? Artykuł był również na ZW.

avatar
~Rowerzystka
04.10.2023 21:59

Super że idzie to w dobrą stronę. Cieszę się bardzo na tę ścieżkę bo wiele osób obiecywało a teraz już będzie.

avatar
~Rowerzystka
04.10.2023 22:06

Co do ścieżki do Sławy torami. Oj wielu z tego pomysłu również by skorzystało. Podobna ścieżka szlakiem starych torów Konotop Nowa Sól itd. Cudna, warto się wybrać. Tyle że nie każdy ma możliwość przetransportować się do Konotopu z rowerami. Super pomysł

avatar
~do powyżej ;
05.10.2023 07:38

Proszę sobie wyobrazić ile by było takich ścieżek i chodników, ba dróg lokalnych jakby nie ograniczenie NAM - lokalnym samorządom i mieszkańcom tych samorządów przychodów a PIT i CIT - co uczynił nam pis prze te osiem ostatnich lat !!!!. BA!!!! - i te nie złożenie do dnia dzisiejszego przez ich premiera WNIOSKU !!!! - WNIOSKU do UE o przyznanie nam Społeczeństwu Polskiemu ( bo nie im) środków z KPO !!!!!. TO jest żenujące i bezczelne w stosunku do nas Rodaków i Samorządów Lokalnych !!!!> A oni nam za Nasze pieniądze fundują pseudo referendum !!!!> KPINA z NARODU Polskiego !!!!!>

avatar
~obywatelska Wschowa
05.10.2023 08:53

Proszę sobie wyobrazić ile by było takich ścieżek i chodników, ba dróg lokalnych jakby nie to że w czasach rządów PO-PSL w Polsce szalały mafie VATowskie. Zgodnie z szacunkami Komisji Europejskiej oraz Najwyższej Izby Kontroli w latach 2012-2013 LUKA VATOWSKA przekroczyła 40 mld zł rocznie. I teraz oni chcą wrócić do władzy.

avatar
~Obywatelska CO?.
05.10.2023 09:45

Taki z ciebie "Obywatel Wschowy" jak z tych co nam zabrali przychody z PIT i CIT !!!. I ty śmiesz bezczelnie wspominać z przekazu DNIA z Nowogrodzkiej o tych pseudo rzekomo straconych """dochodach VAT-owskich""" co to twój obecny premier był wówczas doradcom Pana Tuska i jak podają dzisiejsze źródła doradzał również Panu Tuskowi o podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 lat !!!!! I ty śmiesz bezczelnie na tle tych pis plus "List milionerów", "Willi plus", nieskończonej listy milionowych - a może nawet miliardowych pis plus --- ostatnia to "Wizy za dolary" !!!!!!, coś nam tu imputować w stylu hejtera plus !!!!!!. Zastanów się nad tym kogo i co reprezentujesz w tej Wschowie!!!!. Żałosny "obywatelu" !!!!.

avatar
~Suweren Wschowa
05.10.2023 11:00

Ty !!! <> ( obywatelska Wschowa) z jakiej choinki się urwałeś ?, a może jak długo jeszcze będziesz siedział na tym drzewie pisowskiej obłud?. A może przypomnij sobie co ten twój obecny premier wygadywał o takich jak ty na słynnych nagraniach " Sowa i Przyjaciele" ? oraz dlaczego ukrywa swój milionowy majątek przepisując go na swoja żonę?. A może jak jesteś tak obyty w VAT , to podaj nam przeciętnego Polaka nie partyjnego, który przez jedną kadencję dorobił się na pensji Państwowej takich milionerów ????. A może po tych ośmiu latach ich rządów podaj chociaż jednego przestępcę, który by był oskarżony za wyłudzenie VAT przez tą ekipę pisu - a maja w rękach WSZYSTKO od policji, prokuraturę po sądy w swoich rękach !!!!!!. Gdzie są te wasze śledztwa i ten VAT ?????> Mizerny hejterku !

avatar
~Mieszkanka
05.10.2023 18:56

A po której stronie powstanie ta ścieżka,? Wschowa - Hetmanice

avatar
~Ferdek Kiepski
06.10.2023 13:16

Środkiem drogi❗❗❗

avatar
~ChiChot
08.10.2023 06:42

Pierwszy odcinek ścieżki rowerowej powstał już za czasów Patalas /Czopek, projekt również. Dziś po 4 latach to kontynuacja przedwyborcza,jednak i to należy docenić.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl