TworzymyGłos Regionu

reklama

Umowa na przebudowę drogi Górczyna-Zamysłów podpisana (VIDEO)

Wtorek, 18 lipca 2023 o 12:24, aktualizacja Czwartek, 19 października 2023 o 14:50, autor: 23
Umowa na przebudowę drogi Górczyna-Zamysłów podpisana (VIDEO)

Starosta Wschowski, Andrzej Bielawski, podpisał dziś (18 lipca) umowę na przebudowę trzykilometrowej trasy Górczyna-Zamysłów z wykonawcą - Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego Sp. z o.o., Głogów. Prace rozpoczną się niebawem, a odbiór końcowy zaplanowano na sierpień 2024 roku. Remont będzie pierwszym etapem inwestycji na trasie Górczyna-Stare Drzewce.

Szczegóły inwestycji

W ramach inwestycji powstanie nowa nawierzchnia jezdni, która zostanie również poszerzona. Ponadto, na całej długości drogi zostanie wykonany ciąg pieszo-rowerowy. Przewidziano też kapitalny remont mostku nad Krzyckim Rowem oraz budowę nowej kładki w ciągu pieszo-rowerowym. W ramach zadania powstaną trzy przystanki autobusowe: jeden w Górczynie i dwa w Zamysłowie. Przejścia dla pieszych między nimi zostaną doświetlone lampami hybrydowymi.

Koszt inwestycji przekracza 15 milionów złotych. Środki pochodzą z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu.

Wypowiedzi podczas konferencji

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, podczas konferencji prasowej podkreślił, że Powiat Wschowski realizuje inwestycje na ponad 60 milionów złotych, głównie dzięki środkom z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

"Dzięki rządowym programom inwestycyjnym możemy dziś podpisać umowę na przebudowę kolejnej drogi powiatowej, tym razem w miejscowości Górczyna do końca Zamysłowa. Z radością informuję, że wraz z przebudową tej drogi zostanie również wybudowany ciąg pieszo-rowerowy. Wierzę, że poprawi to w znaczący sposób bezpieczeństwo zarówno mieszkańców powiatu wschowskiego, jak i osób, które będą tamtędy podróżowały," - powiedział Starosta.

Poseł Marek Ast na konferencji pogratulował samorządowi powiatowemu i Staroście Wschowskiemu Andrzejowi Bielawskiemu:

"Nigdy w historii Polski nie trafiało do samorządów tyle środków na inwestycje lokalne. Cieszy mnie, że ta droga, która dla niektórych była drogą przez mękę, między Górczyną a Zamysłowem, wreszcie zostanie zmodernizowana," - powiedział Poseł.

Również Franciszek Kichman, radny Rady Miejskiej w Szlichtyngowej, wyraził swoje uznanie dla inwestycji:

"Dziękuję panu staroście oraz panu posłowi za decyzję o przebudowie drogi. Jest to jedna z najczęściej uczęszczanych dróg powiatowych w naszej gminie, więc ta inwestycja z pewnością poprawi bezpieczeństwo na naszych drogach," - powiedział Kichman.

Program Odbudowy Zabytków

Podczas konferencji, Poseł Marek Ast wspomniał także o kolejnej edycji Polskiego Ładu, tym razem poświęconej zabytkom. Do powiatu wschowskiego trafiło ponad 3,4 mln zł, które zostaną przeznaczone na prace przy dziewięciu lokalnych zabytkach. Prace konserwatorskie, restauratorskie i remontowe zostaną przeprowadzone w ramach rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

avatar

avatar
~Ąż
18.07.2023 13:02

Super! Im więcej ścieżek rowerowych w okolicy tym lepiej.

avatar
~Mieszkaniec gminy
18.07.2023 13:03

Proszę się nie chwalić ze to Polski Ład finansuje bo to są kłamstwa te wszystkie inwestycje finansujemy sobie my sami odprowadzając podatki. Zawsze tak było nie ważne jaka partia była u władzy. Powinni pisać że to dzięki społeczeństwu i ich podatkom jest 500+, wszelkie inwestycje, 13 emerytury. To my pracujemy na to wszystko i to nie jest tylko zasługa władz. Pozdrawiam mieszkańców Gorczyny i Zamyslowa bo doczekają się pięknej drogi i oświetlenia.

avatar
~Szanowny Panie Mieszkańcu gminy
18.07.2023 14:59

Ścieżki i drogi budowano już za czasów średniowiecznych,,,, ale żaden Król, ani Wojewoda nie byli na tyle medialny jak ta obecna władza pisPlus aby się tak z tym obnosić !!!. Jak widzimy na tak prostą inwestycje ( jak powyżej ) musiał zawitać z delegacja służbową sam ich poseł - szkoda, że bez jakieś ich ministra - jak to było przy kolejnym otwarciu posterunku policji w Szlichtyngowej czy spotkaniu ich premiera w "stodole" w Przyczynie Górnej !-?. Tak to tak to trzeba nagłośnić - bo oni mają prykaz ---bo to jest kampania wyborcza i trzeba aby oni Nas "OCZAROWALI" nie swoim "GROSZEM" !!!. Brakło im funduszy na kolejne 15, 16, 17 czy 500"+ na trzodę co to kiedyś zapowiadali to trzeba wyjąć z Kasy z poza budżetu i pokazywać nam te wyimaginowane KWOTY !!!!. OT i cała prawda !!!!.

avatar
~Ast budowniczy
18.07.2023 13:05

Szkoda, że wybory nie odbywają się częściej. Wtedy aktywność i sprawczość polityków jest imponująca. Nawet obiecują więcej.

avatar
~Dokończcie najpierw jedną inwestycję
18.07.2023 13:15

A kiedy dokończycie ul. Ogrodową? O realizacji potrzeb mieszkańców to na pewno już możemy zapomnieć, ale przydałyby się jakieś przejścia dla pieszych, klika znaków, no i chociaż trawa zamiast chwastów na tych pasach zieleni.

avatar
~MYŚLĄ ,że(+)
18.07.2023 17:02

To nastąpi jak już im braknie pod koniec tej kampanii wyborczej tematów PLUS+ i wówczas wrócą do łącznika zwanego ul. Ogrodową ( Ba! - powiatową...) . I, z tych pasów zieleni - chwastów zrobią miejsca do parkowania, bowiem ich mieszkańcy nie mają wyznaczonego miejsca do zaparkowania jak nawet mają np. podjechać z zakupami czy odebrać dziecko do szkoły, itd. . To jest CUDO POLSKIEJ INŻYNIERII DROGOWEJ Plus coś takiego zaprojektować i wybudować pod nosem Właścicieli domów jednorodzinnych w XXI wieku ich rządów !!!!!. A ponadto będzie kolejna okazja w ramach kampanii wyborczej pisPlus na kolejne otwarcie z udziałem starosty i ich posła !!!!. Hihahaha..... !!!!

avatar
~Niestety
20.07.2023 11:24

Ogrodowa, to jedna wielka fuszerka

avatar
~"ŻenadaPlus"
18.07.2023 13:19

Po pierwsze ; - co na tej ustawce robi poseł ?. Po drugie; - od kiedy to każda tak niby lokalna inwestycja jest dokumentowana taka medialną ustawką ?. Po trzecie ; - a za czyje to pieniądze będą czynione te roboty ?, czy czasami nie za Nasze - Suwerena ( Wszystkich podatników tego kraju) !!!!. Sumując ; - to czemu i komu ma służyć ta "USTAWKA" ???. To już zaczyna być żałosne i jednocześnie śmieszne do potęgiPlus !!!!.

avatar
~Ona
18.07.2023 13:21

Kiedy zostanie podpisana umowa na przebudowę drogi w Lginiu? Czekamy już ponad rok.. czy będzie można wyjść z dziećmi w końcu na spacer i nie połamać nóg na tym zrujnowanym, zarośniętym chodniku??? Wstyd, żeby miejscowość wypoczynkowa tak wyglądała ….brudno…: teren przy szkole, przystanek autobusowy chyba nigdy nie był sprzątany….

avatar
~Anonim
18.07.2023 13:43

PIS nie rozdaje swoich pieniędzy tylko pieniądze podatników czyli nas wszystkich. Po co ta ustawka z Astem? Myślą, że ludzie są tacy głupi??

avatar
~mieszkaniec
18.07.2023 13:51

A kiedy coś się ruszy z obwodnicą miasta .

avatar
~do - "Mieszkańca"
18.07.2023 14:59

Masz na myśli tą z uzgodnień "stodoły" ? A było cokolwiek coś przyobiecane ?

avatar
~Zen
18.07.2023 14:25

Nie dało się tego bez polityki "podać" obywatelom gminy Szlichta ? Poseł tylko wspomniał o PŁ, starosta tylko podkreślił dzięki komu ( i komu zawdzięczamy ) kierowca poprawi sobie podróżowanie, a tak, nie wiedziałby dlaczego aż tyle dali ? Intencja i cel, dobra rzecz ten Polski Ład, już rozumiem obojętność i wstręt do KPO - bo 500 mln na każdy powiat w Polsce nie jest w stanie dać już jakiejkolwiek radości... to na pewno wina Tuska. Ta obłuda też zwiększa moją chęć pójścia na wybory, to należy należycie rozstrzygnąć.

avatar
~INWESTYCJA+
19.07.2023 08:18

Po powyższym komunikacie i obrazkach z udziałem posła można by się było domyśleć, że możemy mieć do czynienia jakoby z "inwestycją" na poziomie stulecia !!!!. A jest to tylko wydmuszka lokalnej partii pisu zorganizowana na kanwie falstartu kampanii wyborczej " Jesień 2023 r " i o dziwo za pieniądze SUWERENA - czyli Nasze !!!. Pytanie ; - czy tak można?, - czy to jest po linii praworządności i ducha uczciwości wobec Nas - Wyborców ?, bowiem jak tak można Na Nasz koszt czynić takie "ustawki" ???.

avatar
~TEKTURKA+
18.07.2023 17:07

Co ma zastępca sołtysa do drogi powiatowej ???. I gdzie ich obrazujące tą kwotę ( czeki tekturowe) ???.

avatar
~DO<>~~"TEKTURKA+"
19.07.2023 12:26

A jak to CO ???! - aby pozyskać tą grupę ludzi i odciągnąć od PSL i SLD "Woni" dostali w ramach nadchodzących wyborów tzw. " sołtysową emeryturę + " - a la tak kolejna 13 emerytura "sołtys+" ....!!!. T facet stoi i robi za tło pis+ !!!!. Ma się to zobowiązanie i wdzięczność .... co nie !!!!.

avatar
~Ja
18.07.2023 18:10

W momencie wejścia polskiego ładu mi jako samozatrudnionemu gacie spadły jak otrzymałem druki do zapłaty od księgowej. Do dzisiaj mam je poniżej kolan. Poseł Ast mówił o kolejnej edycji. Proszę nie!!! Chodzić nie mogę bo się wywracam bo się plątają.

avatar
~DO (Ja)
19.07.2023 12:34

DO ( Ja) i Nas Wszystkich co teraz płacą i płaczą za te wszystkie pisowskie ustawy - w postaci ( Covidowych Tarcz) , tzw. "Ładu Gospodarczego pisplus" co to oni sami się go wstydzili i ukrywali jego prawdziwe oblicze ---- co Tobie - co Nam może wyjaśnić poseł Ast co to przewodniczy Komisji Sejmowej ( jakiej , każdy wie i widział przed TK...) . Pytanie ; - jak poseł RP może uczestniczyć w takich o to "pokazówkach" własnej lokalnej partii ?.

avatar
~TłustyKotek+
20.07.2023 20:41

Jeśli już poseł się pofatygował z tak błahego powodu i zawitał do Nas to może nam coś powie na temat ewentualnych milionerów jego partii na terenie Naszego województwa, a może nawet powiatu Wschowskiego ???. Tyle na ten temat ongiś mówił ich sam prezes !. Jakby nie było spora ci U nas Spółek Skarbu Państwa , a tym samym Rad Nadzorczych i ich Zarządów --- Co Panie Pośle ???. Niech wyborca Naszego Województwa i powiatu Wschowskiego jest świadom na kogo ma oddać swój głos w wyborach Październik 2023 !!!!!. Jak się mają te fundusze inwestycyjne do tych co to gromadzą ich milionerzy będąc w Spółkach Skarbu Państwa ????. Prosimy panie Pośle ????.

avatar
~Mieszkaniec
22.07.2023 07:01

A poseł to już chyba z 20 lat patrzy w mapy i plany. Dziwnie jakoś zawsze pół roku przed wyborami...

avatar
~BEZCENNN +
22.07.2023 08:55

Szanowny Panie " Mieszkańcu" obecnie dla Nas - Wyborców BEZCENNE jest pokazywanie tzw. "Alei MILIONERÓW - Tłustych Kotów pisu " - to nam obrazuje co im daje tzw. " koryto władzy" i to zasiadywanie ponad 20 lat w ławach Sejmu RP, a ostanie 8 lat Totalnej władzy tej partii i przejecie - TOTALNE PRZEJĘCIE - kierownictwa nad Polskimi Spółkami ( czytaj Naszymi - Suwerena ) !!!!. Proszę mi pokazać chociaż JEDNEGO OBYWATELA RP UCZCIWIE pracującego ( nie z pisu - tj. partii pana posła M. Asta) który na swoim zajmowanym stanowisku i ciężkiej pracy w przeciągu 1 - 2 lat zarobił ponad 2 miliony Polskich złotych ?????. To jest CUD nad CUDAMI jak ci ludzie się wzbogacili na państwowych posadach w tak krótkim czasie i jak widać ZERO NA ICH TWARZACH osobistego poczucia wstydu z tego powodu !!!!!!!. A TYM CZASEM !!!!!! - a tym czasem prawie wszystkie POWIATOWE SZPITALE w Naszym Kraju - Szpitale, które ratują nasze życie i zdrowie SĄ za sprawą tej władzy pixx TOTALNIE ZADŁUŻONE !!!!!. CZY TO JEST NORMALNE ????. Jak widać dla nich NORMALNE !!!!. **** ALEJA MILIONERÓW - TŁUSTYCH KOTÓW pis **** To nam daje jak można żyć, a ich poseł bez szczelnie odpowiada dziennikarzowi, , że - że , cytat """ jemu na chleb starcza ,,,,itd. """" !!!! . 20 LAT posłem !!!!!.

avatar
~Małżeństwo z Zamysłowa
23.07.2023 22:38

Bardzo dobra wiadomość dla nas mieszkańców. Już myślimy nad remontem naszego ogrodzenia przy tej drodze i zakupie dobrych rowerów. Staroście dziękujemy za tę wiadomość. A krytykujących tę osobę omijam w komentarzach za brak kultury.

avatar
~DO<>(Małżeństwo z Zamysłowa)
24.07.2023 11:12

Czy ten temat jest tak dla was wstydliwy, iż podajecie się nie z imienia tylko pod płaszczykiem ( Małżeństwo z Zamysłowa" ?????. A to, że pod płaszczykiem BARAKU PIENIĘDZY - NASZYCH PIENIĘDZY z KPO poseł przyjeżdża do Nas i odstawia tą szopkę to już was nie interesuje, a jego kolega partyjny (S) paradoksalnie potwierdza już słynne powiedzenie Urbana z komuny, iż """ rząd sam się wyżywi" ---mówią min. to że ...." jemu na chleb starcza i nie potrzebuje pieniędzy z KPO """"". !!!!. To jest normalne ???. Miliony złotych co miały trafić do samorządów lokalnych w ramach KPO nadal są w "depozycie" UE , a tym czasem obecna władza pod płaszczykiem pseudo tzw. " dotacji, pozyskiwania itd/. " serwuje nam takie tematy kampanii wyborczej kosztem Naszych - Suwerena Pieniędzy!!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl