TworzymyGłos Regionu

reklama

Uczniowie ze Starych Drzewiec także pojadą na wycieczki

Wtorek, 09 listopada 2021 o 13:10, autor: 1
Uczniowie ze Starych Drzewiec także pojadą na wycieczki

W wyniku kolejnego naboru, Gmina Szlichtyngowa pozyskała kwotę 20.000,00 zł w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”na wycieczki szkolne dla Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczone są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra. Całkowita wartość projektu zgłoszonego przez Gminę to 29.655,00 zł, kwota 9.655,00 zł stanowi wkład własny. Z wyjazdu na wycieczki skorzysta 42 uczniów klas I-III oraz 60 uczniów klas IV-VIII.

Przypominamy, że w pierwszym naborze Gmina pozyskała kwotę dofinansowania w wysokości 29.244,00 zł dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Szlichtyngowej i Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~zza winkla
09.11.2021 13:45

Co to ma znaczyć : cyt - " .....przeznaczone są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra. " ? Co to znaczy p. burmistrz, obszary edukacyjne wskazane przez p. Czarnka ? O jakich obszarach jest mowa, bo rozumiem , że to już nie jest tak - nauczyciel z rodzicami i uczniami ustalają wycieczkę do np. ZOO Wrocław i się jedzie ? Czy to dotyczy tylko wycieczki z konieczną w planie wizytacją kościołów, cmentarzy i pomników ? Najlepiej Piłsudskiego, L. Kaczyńskiego czy żołnierzy wyklętych ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl