TworzymyGłos Regionu

reklama

Uczniowie z I LO we Wschowie na wycieczce w Maladze (FOTO)

Poniedziałek, 09 października 2023 o 10:02, aktualizacja Poniedziałek, 09 października 2023 o 19:17, autor: 3
Uczniowie z I LO we Wschowie na wycieczce w Maladze (FOTO)

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie zorganizowało wyjątkową wycieczkę dla swoich uczniów. Jak podkreślają nauczyciele, takiej podróży jeszcze w „Zanie” nie było. 40-osobowa grupa licealistów z klas 2-4 pod opieką pań Agaty Karolczyk-Kozyry, Natalii Przyjemskiej i Weroniki Rzepeckiej wybrała się do Malagi w Hiszpanii. Głównym celem wyjazdu jest nauka języka hiszpańskiego.

Pierwsze kroki w Maladze

Pierwszy dzień hiszpańskiej przygody uczniów ze Wschowy był pełen wrażeń. Uczestniczyli w lekcjach języka hiszpańskiego zarówno w terenie, jak i w szkole AIL Málaga - Learn Spanish in Spain. Zwiedzili również mauretański zespół fortyfikacji pałacowych Alcazaba z VIII w. oraz stare miasto Malagi. Choć podróż autobusem miejskim była wyzwaniem, dzięki sprawnemu działaniu grupy dotarli na miejsce bez opóźnień. Wspaniała pogoda, smaczna kuchnia i przyjazne nastawienie mieszkańców sprawiły, że uczniowie czuli się tam wyjątkowo dobrze.

Zamek Gibralfaro i tajemnice Malagi

Kolejny dzień to kontynuacja nauki języka oraz zwiedzanie jednego z głównych zabytków Malagi - zamku Gibralfaro. Spacer wzdłuż murów obronnych zamku pozwolił uczniom nie tylko na poznanie średniowiecznej historii tego miejsca, ale również na podziwianie panoramy Malagi. Uczniowie mieli również okazję do dalszego poznawania hiszpańskiej kuchni i kultury.

Morze Śródziemne i chwile relaksu

Dwa kolejne dni upłynęły pod znakiem relaksu i wody. Po zajęciach w szkole AIL Málaga, uczniowie wypłynęli na krótki rejs po Morzu Śródziemnym, a następnego dnia korzystali z kąpieli morskich. Panujące upały sprawiły, że trudno było opuścić chłodne fale morza.

Grenada: śladami muzułmańskiej przeszłości

Niedziela była dniem wycieczki do Grenady, znanego średniowiecznego centrum ostatniego państwa muzułmańskiego na Półwyspie Iberyjskim. Miejsce to, opisywane przez Adama Mickiewicza w "Konradzie Wallenrodzie", zachwyciło uczniów swoją orientalną architekturą i przepięknymi ogrodami. Podróż po Hiszpanii zbliża się ku końcowi. W ostatnim dniu uczniowie uczestniczą w kursie języka hiszpańskiego, po którym otrzymają certyfikaty jego ukończenia. Pobyt zakończą lekcją flamenco, na którą wszyscy czekają z niecierpliwością.


Źródło/foto: I LO we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Rodzic
09.10.2023 13:12

Należałoby wspomnieć , że koszta pokryli w całości rodzice osób biorących udział.

avatar
~Inny rodzic
09.10.2023 13:26

Jak przy każdej wycieczce szkolnej, poza tymi które są organizowane z programów typu Erasmus.

avatar
~Do inny Rodzic
09.10.2023 19:51

No wycieczka do Leszna czy Wrocławia to z pewnością nie jest, o czym sami organizatorzy piszą.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl