TworzymyGłos Regionu

reklama

Uczniowie szkół z Łysin, Konradowa i Osowej Sieni wezmą udział w programie „Poznaj Polskę”

Poniedziałek, 22 maja 2023 o 14:51, autor: 0
Uczniowie szkół z Łysin, Konradowa i Osowej Sieni wezmą udział w programie „Poznaj Polskę”

Poznaj Polskę - to hasło, które staje się rzeczywistością dla uczniów trzech gminnych szkół podstawowych. Gmina Wschowa podpisała porozumienie o udzielenie wsparcia finansowego na zadanie Ministra Edukacji i Nauki w ramach projektu o tej samej nazwie. Dzięki temu inicjatywa, mająca na celu uatrakcyjnienie nauki dzieci i młodzieży, nabiera realnych kształtów.

Cele projektu "Poznaj Polskę"

Projekt "Poznaj Polskę" skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dając im możliwość poznawania naszego kraju w praktyczny i fascynujący sposób. Wyjazdowe zajęcia, które są finansowane w ramach projektu, mają na celu zainteresowanie dzieci środowiskiem przyrodniczym, tradycjami, zabytkami kultury i historią Polski, a także prezentację osiągnięć polskiej nauki. To nie tylko lekcje poza salą, ale prawdziwe przygody, które poszerzają horyzonty i rozwijają umiejętności.

Uczestniczące placówki

W ramach dofinansowania projektu "Poznaj Polskę", trzy gminne szkoły podstawowe z terenu gminy Wschowa otrzymały wsparcie finansowe. Są to:

  1. Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Łysinach - placówka, która otrzymała dofinansowanie w wysokości 15 000 złotych. Dzięki temu uczniowie tej szkoły będą mieli szansę wyruszyć w pełne przygód wyjazdy, które pozwolą im lepiej poznać piękno Polski i jej bogate dziedzictwo.

  2. Szkoła Podstawowa w Konradowie - również ta szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 15 000 złotych. Dzieci z Konradowa będą miały możliwość eksplorowania różnych regionów kraju, ucząc się na własnych doświadczeniach i odkrywając tajemnice naszego pięknego kraju.

  3. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Osowej Sieni - ta szkoła złożyła aż 3 wnioski i otrzymała dofinansowanie na sumę ponad 20 000 złotych. To znaczące wsparcie, które umożliwi jeszcze większą ilość wyjazdów i eksploracji dla uczniów tej placówki.

Gratulacje dla wnioskodawców!

Burmistrz Konrad Antkowiak wyraził swoje zadowolenie z przyznania dofinansowania dla szkół w ramach projektu "Poznaj Polskę". Określił to jako kolejny krok w stronę rozwijania nowych umiejętności uczniów w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym. Podkreślił również, że nauka oparta na praktycznym poznawaniu historii czy eksperymentowaniu w centrach nauki otwiera nowe możliwości dla młodych ludzi. Burmistrz przekazał również serdeczne gratulacje dla wnioskodawców, którzy zdążyli złożyć wnioski i otrzymać wsparcie.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl