TworzymyGłos Regionu

reklama

Trzecia Droga Lubuskie gotowa do wyborów. W. Starosta: „Mamy wszystko, co potrzeba naszym gminom i powiatowi”

Piątek, 05 kwietnia 2024 o 20:48, aktualizacja Piątek, 05 kwietnia 2024 o 21:20, autor: 3
Trzecia Droga Lubuskie gotowa do wyborów. W. Starosta: „Mamy wszystko, co potrzeba naszym gminom i powiatowi”

Na zakończenie intensywnej kampanii wyborczej, Komitet Wyborczy Wyborców "Trzecia Droga Lubuskie" zorganizował konwencję, podczas której zaprezentowano osiągnięcia mijającej kadencji oraz plany na nadchodzące lata dla powiatu wschowskiego. Wydarzenie stało się platformą do przedstawienia kandydatów na radnych, jak również okazją do podkreślenia kluczowych aspektów programu komitetu.

Retrospekcja i osiągnięcia kadencji

Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta w swoim przemówieniu zaznaczył znaczące wzrosty inwestycji w infrastrukturę drogową powiatu, gdzie wydatki majątkowe wzrosły z niecałych 18 milionów w poprzedniej kadencji do prawie 118 milionów złotych obecnie. "Musimy zapewnić, że każda złotówka wydana przez nasz powiat przynosi korzyści zarówno ekonomiczne, jak i społeczne", podkreślił Starosta, wskazując na konieczność efektywnego zarządzania.

Starosta szczegółowo przedstawił również wkład w rozwój edukacji, z naciskiem na kształcenie zawodowe oraz podniesienie standardów nauczania. "Inwestujemy w naszą młodzież, bo to oni są przyszłością naszego powiatu", mówił, przedstawiając inwestycje rzędu prawie 5 milionów złotych w sektor oświaty.

Plan rozwoju na nadchodzącą kadencję

Konwencja była również okazją do przedstawienia ambitnych planów na przyszłość. Komitet "Trzecia Droga Lubuskie" zamierza skupić się na kilku kluczowych obszarach, w tym na dalszym rozwoju infrastruktury drogowej, modernizacji usług administracyjnych oraz wsparciu dla edukacji. Starosta szczególnie podkreślił znaczenie poprawy systemu transportu publicznego oraz dostosowania oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy, co ma przyczynić się do rozwoju lokalnej gospodarki i zatrzymania młodych talentów w regionie.

Jednym z priorytetów ma być również dalsze wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami oraz usamodzielnianie wychowanków domów dziecka, co jest kluczowe dla budowania inklusywnego społeczeństwa.

Społeczność i lokalny biznes w centrum uwagi

Komitet planuje również zwiększyć wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców, producentów rolnych oraz organizacji społecznych. "Chcemy promować lokalne produkty i usługi, co przyczyni się do wzrostu gospodarczego naszego powiatu", zaznaczył Starosta, podkreślając znaczenie współpracy z lokalnym biznesem.

Apel do wyborców

Na zakończenie konwencji Waldemar Starosta zwrócił się do mieszkańców powiatu z apelem o zaufanie i wsparcie w nadchodzących wyborach. "Wierzymy, że nasze doświadczenie, zaangażowanie i plany na przyszłość, są gwarancją dalszego rozwoju i dobrobytu dla wszystkich mieszkańców powiatu wschowskiego", mówił, prosząc o oddanie głosu na kandydatów "Trzeciej Drogi Lubuskie".

Kandydaci do Rady Powiatu

Listę Komitetu Wyborczego Wyborców Komitetu Obywatelskiego Trzecia Droga Lubuskie w okręgu wschowskim reprezentują:

 1. Tomasz Urbański
 2. Urszula Chudak
 3. Marek Krembuszewski
 4. Natalia Kowalczykowska-Ragan
 5. Andrzej Kopczyński
 6. Joanna Pawłowska
 7. Roman Janeba
 8. Ewa Maj
 9. Miłosz Kubiak
 10. Kamil Wojciechowski

W okręgu nr 2, obejmującym Sławę i Szlichtyngową, lista KWW KO Trzecia Droga Lubuskie jest następująca:

 1. Waldemar Starosta
 2. Tadeusz Skrzyczyński
 3. Marta Krawczyk
 4. Jacek Małkowski
 5. Błażej Rajman
 6. Jerzy Żarczyński
 7. Dorota Kostka
 8. Katarzyna Siepietowska-Mateja
 9. Celina Margowniczy
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Kolec
07.04.2024 00:52

Nic nie wiedzący ale są takich nam trzeba 90% tych ludzi nie ma zielonego pojęcia o niczym w życiu patrząc na pierwszy rząd widać zasiedzenie przy garach

avatar
~Obrzydliwe
07.04.2024 07:46

Kaczyści zabrali pieniądze gminom, żeby dawać tym powiatom, w których są ich nominaci

avatar
~Czwarta Droga
07.04.2024 18:24

W powiecie Wschowa PSL realizuje od 5 lat program Czwartej Drogi czyli ścisłej współpracy z PIS. Trochę to dziwne bo pan Bielawski nigdy o udziale PSL w zarządzaniu powiatem nie wspomina. Wszystko co zrobił Powiat to ja, ja, ja ...czyli Bielawski.nie ma słowa o PSL, o pracownikach Starostwa, o wicestaroście.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl