TworzymyGłos Regionu

Trzech napastników napadło 60-latka.

Szybko zatrzymali ich kryminalni

Poniedziałek, 29 sierpnia 2022 o 11:23, aktualizacja Poniedziałek, 29 sierpnia 2022 o 11:25, autor: 5 2035
Trzech napastników napadło 60-latka.

Wschowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zaatakowali na klatce schodowej 60-latka. Podejrzani zabrali mu między innymi pieniądze i telefon komórkowy. Napastnicy zostali doprowadzeni do wschowskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju, a sąd podjął decyzję, że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Do zdarzenia doszło w środę (24 sierpnia) we Wschowie. Ze zgłoszenia wynikało, że 60-latek wyszedł z domu na zakupy. W trakcie wizyty w sklepie doszło do wymiany zdań pomiędzy nim a osobami, które w tym czasie odwiedziły market. Mężczyzna po wyjściu ze sklepu został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę. 60-latek podniósł się z ziemi i poszedł w kierunku domu. W momencie kiedy był już przed klatką schodową, pojawił się inny mężczyzna, który przyblokował drzwi wejściowe do bloku. Doszło do przepychanek w wyniku, których 60-latek przewrócił się. Po chwili zjawili się kolejni dwaj mężczyźni, którzy także zaatakowali bezbronnego seniora. Napastnicy uderzali go po głowie i innych częściach ciała. Po chwili wyciągnęli z jego portfela pieniądze w kwocie 200 złotych, a z kieszeni zabrali telefon komórkowy.

Zaangażowani w sprawę wschowscy kryminalni ustalili personalia napastników. Agresorami okazali się trzej mieszkańcy Wschowy w wieku 25, 38 i 39 lat, którzy szybko zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali też telefon pokrzywdzonego. Podejrzani o rozbój zostali doprowadzeni do wschowskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. W sobotę (27 sierpnia) Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosków prokuratury i zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla zatrzymanych.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~.......
29.08.2022 14:21

Aż trzech młodych byczków na jednego starszego człowieka?Bez honoru toto(celowo nie mówie ludzie)

avatar
~sług
29.08.2022 15:37

krótko z patologią

avatar
~ELA
29.08.2022 19:00

Ciekawe że takich wielkich Policjantów nie widać na ulicy tylko sama młodzież obwieszona jak choinka na święta. Ten pseudo bandyta wyglada jak przedszkolak na tym zdjęciu z tym mundurowym.

avatar
~FWS
29.08.2022 23:01

Pokażcie twarze i nazwiska tych cwaniaków.... Też będą tacy cwani jak wtedy jak szli trzech na jednego ?

avatar
~Płk Kraft
30.08.2022 07:11

Trzech byczków na jednego - toż to bohaterowie Związku Radzieckiego ! Jak cierpią na nadmiar energii, to jest takie miejsce gdzie mogą się wyszaleć !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl