TworzymyGłos Regionu

reklama

Trwa modernizacja ulicy Piłsudskiego we Wschowie (FOTO)

Czwartek, 23 marca 2023 o 14:35, aktualizacja Czwartek, 23 marca 2023 o 15:11, autor: 4
Trwa modernizacja ulicy Piłsudskiego we Wschowie (FOTO)

Powiat Wschowski prowadzi inwestycję polegającą na przebudowie ul. Piłsudskiego we Wschowie. Zadanie realizowane jest w ramach zadania „Przebudowa dróg powiatowych we Wschowie i Starych Drzewcach”, które realizowane jest przy wsparciu finansowym z programu Polski Ład.

Przebudowa ul. Piłsudskiego polega na wymianie nawierzchni jezdni na asfaltową oraz budowie nowych chodników i zjazdów na posesje po obu stronach ulicy. Ponadto wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, która zapewni prawidłowe odprowadzenie wody opadowej i zapobiegnie zalaniom terenu. Prace obejmują również modernizację oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu podróżowania zarówno dla kierowców, jak i pieszych oraz podniesienie estetyki przestrzeni publicznej. 

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski podkreśla znaczenie inwestycji dla rozwoju lokalnego: „Wybudowana będzie nie tylko nowa jezdnia, ale także chodniki, zjazdy na posesje i kanalizacja deszczowa. Dzięki temu znacznie poprawi się komfort przejazdów i życia okolicznych mieszkańców”.

Źródło: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Kuba
23.03.2023 15:25

Jeszcze większy baner z napisem "inwestor" niech wrzucą -> Inwestor to podatnicy, a powiat to tylko wybrane osoby, które powinny rozsądnie budżetem zarządzać

avatar
~Edek
25.03.2023 23:14

Starosta w Gminie Wschowa inwestuje w takie malutkie ulice , a w swojej rodzinnej gminie za grube miliony buduje wielokilometrowe ulice i ścieżki rowerowe . Dlatego te banery informujące , że to on buduje są takie wielkie , większe od samej inwestycji, bo pewnie nikt bez baneru nie dostrzegłby, że coś tam się robi . Taki przerost reklamy .

avatar
~Wow!!!+/++
23.03.2023 17:42

Czy nie jest wam tak po prostu WSTYD, że coś takiego- taki łącznik nazywać ULICĄ POWIATOWĄ ???.

avatar
~Asd
23.03.2023 21:00

Głupia ta rywalizacja na bilbordy z gminą.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl