TworzymyGłos Regionu

Tak wyglądały tegoroczne spotkania opłatkowe (FOTO)

Środa, 21 grudnia 2022 o 11:54, aktualizacja Środa, 21 grudnia 2022 o 14:12, autor: 0 2780
Tak wyglądały tegoroczne spotkania opłatkowe (FOTO)

W okresie bożonarodzeniowym organizowanych jest wiele spotkań opłatkowych instytucji, stowarzyszeń, czy klubów sportowych, które służą nie tylko integracji, ale również wymianie życzeń i podziękowań za wspólną pracę. Nie inaczej było w tym roku.

W uroczystości organizowanej przez członków Klubu Seniora we Wschowy uczestniczył burmistrz Konrad Antkowiak:

Spotykamy się często, dlatego cieszę się, że mogłem złożyć Państwu życzenia i połamać się opłatkiem. Dziękuję za każde dobre słowo i mam nadzieję, że spełni się, chociażby połowa z życzeń.


Tradycję wigilii klasowych kontynuują uczniowie okolicznych szkół. Tak wyglądała wigilia klasowa 6a w Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie.

Swoją działalność w 2022 r. podsumował Związek Strzelecki "Strzelec" OSW JS 4047 Wschowa. Przy wigilijnym stole strzelcy podzielili się również opłatkiem.

Przy wigilijnym stole w restauracji Wschowianka zasiedli wspólnie seniorzy, seniorki, kadeci WSTK wraz z Prezesem i Vice Prezesem, Zarządem, trenerami i zaproszonymi gośćmi w osobach Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa Konrada Antkowiaka oraz Radnego Rady Powiatu Krzysztofa Klibera.

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski odwiedził również przedszkolaków. W Przedszkolu Sióstr Salezjanek we Wschowie odbyło się V przedszkolne spotkanie „Tradycje Bożego Narodzenia”, w którym wzięli udział reprezentanci wschowskich następujących przedszkoli.

Spotkania opłatkowe odbywały się również na wsiach. W Olbrachcicach odbyło się trzecie spotkanie w ramach programu Danie Wspólnych Chwil z Fundacją Biedronki. Tak wydarzenie relacjonują organizatorzy:

- Zaczęliśmy od życzeń świątecznych złożonych przez ks. proboszcza Dominika Kamińskiego i przełamania się opłatkiem. Był wspólny posiłek, wspólne zdjęcie i wspólne śpiewanie kolęd. W spotkaniu wzięły udział Jolanta Awsiukiewicz- fizykoterapeutka z pogadanką na temat zdrowego stylu życia i propozycją poprowadzenia zajęć ruchowych i Marta Szeroka- pełnomocnik burmistrza MiG Wschowa ds. seniorów z wnioskami o wydanie karty seniora.


Na kilka dni przed świętami odbyło się również spotkanie opłatkowe seniorów z Dziennego Domu „Senior+” we Wschowie. 

- Miło było także spotkać prócz uczestników zajęć Domu Dziennego Senior +, również członków Centrum Integracji Społecznej oraz przedstawicieli innych grup senioralnych - relacjonuje burmistrz Konrad Antkowiak. Spotkanie rozpoczął przepiękny wstęp przedszkolaków z Przedszkola nr 5, dzieciaki zaangażowały wszystkich w śpiew kolęd.

Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak, SP 2 we Wschowie, Związek Strzelecki Strzelec Wschowa, KGW Olbrachcice, Starostwo Powiatowe we Wschowie, WSTK Wschowa.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl