TworzymyGłos Regionu

reklama

Szukając pracy trafiła na oszustów. Mieszkanka gminy Sława straciła 26 tys. zł

Wtorek, 19 marca 2024 o 11:52, autor: 1
Szukając pracy trafiła na oszustów. Mieszkanka gminy Sława straciła 26 tys. zł

W dobie rosnącej popularności pracy zdalnej oszuści nie ustają w wysiłkach, aby wykorzystać nadzieje i oczekiwania potencjalnych ofiar. Nowa metoda oszustw, która pojawiła się w sieci, to fałszywe oferty pracy w renomowanych międzynarodowych firmach. Ofiarami padają osoby poszukujące możliwości zatrudnienia zdalnego, które w zamian za obiecane atrakcyjne wynagrodzenie, są gotowe podać swoje dane osobowe i dokonywać płatności "na założenie profilu firmowego".

Ofiarą mieszkanka gminy Sława

Jedna z takich historii dotknęła 48-letnią mieszkankę gminy Sława, która zainteresowana ofertą pracy na jednym z portali społecznościowych, zdecydowała się skontaktować z rzekomą firmą. Po podaniu danych osobowych i wykonaniu serii przelewów na wskazane konta, zgodnie z instrukcjami oszustów, kobieta straciła prawie 26 tysięcy złotych.

Fałszywe obietnice i brak zwrotu pieniędzy

Oszuści, wykorzystując techniki manipulacji, przekonują ofiary do dokonywania kolejnych wpłat pod pretekstem konieczności założenia profilu firmowego. Mimo zapewnień, że wszystkie środki zostaną zwrócone po pomyślnym zakończeniu procedury, w rzeczywistości ofiary nie odzyskują swoich pieniędzy.

Nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie apeluje o ostrożność i rozwagę przy podejmowaniu decyzji związanych z ofertami pracy w internecie, szczególnie kiedy wymagane są jakiekolwiek opłaty wstępne lub podawanie danych osobowych.

Zobacz: Oszuści metodą „na węgiel” w akcji. Ofiarą mieszkaniec gminy Szlichtyngowa

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Joanna
19.03.2024 12:27

Głupota ludzka nie zna granic....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl